0 Items
WOOCS 2.1.8
Vyberte stránku

Technika EFT – Vymazání Emoční Paměti aneb obrať energii a vypni hlavu! Mentální konflikt můžete odstranit sami

Co je vlastně EFT?

 

EFT je zkratka pro anglický název Emotional freedom techniques, volně přeloženo jako techniky emoční svobody.

Je to metoda řadící se mezi ve světě velmi uznávané techniky spadající do oboru nazývaného energetická psychologie.

EFT je v podstatě emoční forma akupresury, založená na převratném objevu dr.Callahana, že:

PŘÍČINOU VŠECH NEGATIVNÍCH EMOCÍ JE PORUCHA V ENERGETICKÉM SYSTÉMU ČLOVĚKA. Např. špatný vztah,nehoda,rozvod,trauma z lidí atd.

Výhody metody EFT

· Obvykle rychlá

· Má dlouhotrvající výsledky

· Je nebolestivá

· Nepoužívá žádné pomůcky ani léky

· Můžete se ji snadno naučit a používat

· Často pomohla i tam, kde všechny ostatní metody selhaly

Principy EFT

Jemné energie cirkulující v našich tělech byly a často ještě jsou ignorovány západními vědci a lékaři. Diky tomu bylo jejich využití v emocionálním a spirituálním léčení jen velmi sporadické.

V EFT bereme tyto energie jako prvotní příčinu našich emocionálních problémů. Možná i díky tomu má EFT výsledky daleko přesahující jiné konvenční způsoby léčení.

EFT často přináší úlevu i u fyzických symptomů, což jen dokazuje na spojeni mezi našimi tělesnými a emocionálními problémy. Emocionální zdraví je neodmyslitelnou podmínkou pro fyzické zdraví.

Na rozdíl od jiných metod, EFT obvykle funguje rychle a podstatná úleva od problému je většinou dosažena bez bolesti nebo jen při malé bolesti (ta je způsobena klepáním na akupresurní body- jako při akupresuře).

Bohužel metoda není zázračná a problémy některých lidí jsou tak intenzivní, že už zmínka o nich přináší fyzickou či emocionální bolest.

I přes to, že je stále velmi přehlíženo, je emoční zdraví absolutně nezbytné pro naše fyzické zdraví a léčení.

Bez ohledu na to jak zdravě jíte a jak zdravý způsob života vedete, pokud vám emoční překážky budou stát v cestě, nikdy nedosáhnete ideálního zdraví či uzdravení.

Úspěšnost EFT

Srovnávací studie ukazují, že zhruba 60% lidí má už po prvním použití EFT pocit úlevy a pociťují, že „něco důležitého se změnilo“. Dalších 20% se cítí znatelně lépe a použijí EFT znovu k dosažení více výhod.

CELKOVÁ ÚSPĚŠNOST EFT SE UVÁDÍ 89%

EFT UŽ MNOHOKRÁT POMOHLO I TAM, KDE VŠECHNY OSTATNÍ METODY SELHALY.

Samotnou metodu EFT je velmi lehké se naučit a téměř každý si dokáže sám pomoci od spousty problémů.

Mnoho účastníků jednodenního kurzu EFT PRO KAŽDÉHO si sama dokázala odstranit spoustu fyzických i psychických problémů, jako vyrážky, fyzické bolesti (ty se odstraňují už během kurzu) a s následnou bezplatnou telefonickou či e-mailovou asistencí, která je součástí všech mých kurzů, se vyřešil dokonce problém neplodnosti.

MUSÍM  VĚŘIT, ŽE EFT FUNGUJE, ABYCH DOSÁHL POŽADOVANÉ ÚLEVY OD PROBLÉMU?

Ne, není nutné věřit že EFT funguje.

EFT je neuvěřitelně účinné i přes váš skepticismus. Jde v podstatě o mechanickou záležitost, jakousi „opravu vašeho vnitřního tělesného vedení“.

Je naprosto normální být skeptický k něčemu neznámému, a v Čechách je na rozdíl od zbytku světa EFT stále nováček.

Emotional Freedom Techniques = emoční svoboda = zdraví

EFT – uvolnění zablokované energie poklepem na body na těle

Zakladatel G. Craig spojil poznatky akupunktury, kineziologie, východní medicíny a TFT (metody myšlenkového pole) prof. Dr. Callahana a vytvořil univerzální techniku. Metoda vychází ze skutečnosti, že nemoci a bolesti jsou důsledkem bolestně zpracovaných událostí a emocí, přičem došlo v orgánech těla k přerušení zdravého toku energie, a tím k bloku na dráze (meridiánu). Blok se projeví jako onemocnění, dysfunkce, bolest nebo psychický problém, neboť přirozená harmonie = zdraví = nenarušený tok energie.

Lidské tělo se skládá z buněk (atomů,…), má energetickou (elektrickou) podstatu, bez proudící energie by člověk neviděl, neslyšel, necítil, nežil. Pohyb lze zachytit například na EEG či EKG. Pokud vyhodnocujeme události chybně vůči sobě i celku, vytváříme tlak,a narušíme zdraví buněk (tkání, orgánů).

Technika EFT se aplikuje jemným poklepem prsty na body energetických drah klienta na těle (na rukou, tváři, trupu). Součástí procesu je NLP (neurolingvistická diagnostika – vzorec zápisu nemoci v podvědomí, nalezení příčiny pomocí slovních klíčů v řeči klienta a reakcí těla) a přerušení emočního spoje k události vyvolávající nemoc, tato část má své pravidla, využívá poznatků z neurolingvistiky a kineziologie (svalové odpovědi). Díky spojení poklepu a slovního programování je EFT velmi efektivní metodou v osobním rozvoji a pomůže i u problémů chronických, dlouhodobých, řeší příčiny i projevy problémů (zdravotních, osobních, psychických, vztahových, pracovních…), nemá vedlejší negativní účinky, je bezbolestná.

EFT – v praxi

Během setkání s koučem proběhne konzultace, diagnostikování příčiny (objeví se při aplikaci poklepu a odpovědi dle signálů těla během pár minut) a odstranění bloku na meridiánové dráze (opět poklep na body na tváři a těle), a kontrola odstranění  problému. Dráha, která byla zablokovaná i několik let, je zprůchodněná. Jedno sezení trvá asi hodinu. Počet sezení je individuální, od 1-3x, dle povahy problému.

Jak využít?

Spektrum léčby je neohraničené, vše jsme vytvořili ve svém systému sami, vše můžeme sami změnit. Na psychické i fyzické nemoci, bolesti organismu, vztahové problémy, osobní rozvoj, metoda je aplikovatelna na dospělé i děti, zvířata, pro zlepšení zdraví i výsledků v zaměstnání, ve sportu či škole..

Pokud vás v životě něco vyvádí z rovnováhy, cítíte bolest nebo vás trápí onemocnění, metoda EFT je řešením. Byli jsme stvoření pro život zdravý a láskyplný, a pokud nás potká nemoc nebo problém, je to upozornění, že máme něco ve svém postoji v životě změnit.
Nemoc je informace a výzva hledat nápravu. Máme v sobě energii na záchranu i zkázu, záleží na nás, pro co se rozhodneme.

V čem tkví kouzlo metody EFT? Metoda EFT neboli Emotional freedom technique je terapie emoční svobody. Má za cíl odstraňovat nahromaděné negativní emoce, které mnozí z nás uchovávají přímo v sobě, ve svých myslích, ale nejen tam. Tyto negativní emoce, zážitky, traumata, nepříjemné chvíle, které jsme během života prožili a neřešili je, mohou přerůst ve fyzické až chronické bolesti, nebo psychické problémy, které nás pak v našem životě zatěžují. Kouzlo této metody tkví v dobře vedené terapii. Nejprve musíme najít příčinu problému, kterou na prvním sezení někdy není lehké odhalit, rozklíčovat. Když se na problém přijde a klient si odblokuje z těla tíživé pocity spojené s negativní emocí, kterou kdysi prožil, výsledky jsou úžasné. Často i trvalé. Klientovi se velmi uleví, mnoho věcí si uvědomí a začne konat jinak, než doposud. Fyzické bolesti často ustoupí. Ale pokud se jedná o chronické bolesti, které trvají několik let.


Někdy nemůžeme něco překonat nebo se s tím smířit např. špatná výchova vašeho partnera,tiché zacházení,umrtí zůstane vám to viset v hlavě a nemůžete zavřít krabici. Nedokážete třeba pochopit jednání vašeho partenra protože vám pernamentně lže a podvádí vás,udržuje několik vztahů najednou a neustále přidává nové partnerky, a polykáte a polykáte a pak přijde stopka tzv. hranice kdy má vaše hlava dost a nedá se to snést ! Snažíte se jít dál a zapomenout, někteří spáchají sebevraždu, nenajdou sílu jít dál a začít znovu. Chybí jim např. jiný pohled a zároveń se stydí to někomu říct, že vás někdo napálil a vy jste to neprokoukli. Kdo má trochu zkušeností začne hledat v kabale,starých spisech,bibli,gnosticismu,hermetismu,poselství grálu,zouhar,čtyři dohody,karl gustav jung hlubinná psychologie, tóře… atd.

Proč tam?

Život je spirála všechno co se děje, je dávno napsané a dávno se stalo a jak známo, bible vám ukazuje příběhy a výroky, v podobě příběhů které jsou nástřelem protože se stále inkarnujeme se stejnou duší ale jiným tělem dokud se z kola života neosvobodíme! Samsára.

Dříve jsem neměla ponětí že existuje nějaký dvojplamen – karmický partner,duchovní partner,spřízněná duše. Na kabalistickém stromě je vše znázorněno že postupujete různá období života a z těch se učíte, naučíte – li se žít čestně jak nahoře tak dole pak už se znovu rodit nemusíte!

Žijete li falešně podvádíte partnery,kradete,lžete,zneužíváte lidi pro vlastní potěšení aby jste z nich měly a jen je využíváte,slibujete a co jste slíbily nesplníte,prodáváte zboží vemete si peníze ale nepošlete zboží,vraždíte jste zkrátka falešní pak skončíte v pekle.

Rozvoj osobnosti hlavně duše je důležitý víc než vaše diplomy na fyzickém světě. Stále platí co je psáno to je dáno jen my tomu nerozumíme ne všichni!

Náš fyzický svět je výcvikem duší které jsou po smrti zařazeny do nehmotného světa – říše – kam patří,jak se chováte je jen na vás,co tím způsobíte jinému se počítá! Lidi kteří jsou bezohlední a na ostatní nehledí dostanou kouř v malých dávkách a už nikdy nedojdou štěstí pokuď si to neuvědomí a nezačnou napravovat chyby,splácet dluhy a pracovat na sebě.

Náboženství je o chování, tady ve fyzickém světě moc nevidíme a nepoznáme – náš mozek není schopný identifikovat faleš a podvod. Když se zamilujeme nepočítáme že by nás někdo chtěl zneužívat a jen protože nemáme zkušenosti s hraniční poruchou, narcismem a bipolární osobností – učí se to jen na vysoké škole pro psychiatry a psychology,teologické fakultě a možná na humanitních studiích.

Najednou si ženské neví rady! A mají přeprogramovanou mysl, jistou představou že našly pana božského a on je jen týrá. Viz stockholmský syndrom obětí terorismu.

Takže nás obyčejné lidi, to ve škole neučí a nejsme připraveni… lidi s tímto charakterem vyzařují negativní energii právě kvůli tomu že lžou,tají,podvádí,kradou – nezná je ani vlastní rodina, ani jejich kamarádi – protože jsou velice úspěšní ve skryté manipulaci, nedodržují žádný řád,a berou si co chtějí.Většinou jsou ženatí. Jejich ženy žijí v naivitě a slouží jim, protože oni je potřebují aby se o ně někdo doma staral. Zároveń mají ale jiný život s milenkama. Které též okrádají,využívají a manipulují.

Po potkání takového člověka můžete i z lásky ztratit rozum, majetek a vše co jste do té doby měli! Pokuď se do nich zamilujete a nejste dostatečně silní!

Jsou to skrytí satani!

  • Dá se naučit i z knih

  • Osobně jsem se roky modlila ať se zbavím stresu po střetu se skrytým narcisem  a vymažu hlavu a pak jsem našla tuto techniku dávno než byla prezentována na náš trh.

Facebook

Pin It on Pinterest

Share This