0 Items
WOOCS 2.1.8
Vyberte stránku

Síla Manga

Beta karoten, měď a mangan v něm přispívají ke zdravé barvě pleti. Mnohé oxidanty také zpomalují stárnutí pokožky.

Konzumace manga prospívá rovněž kvalitě vlasů, a to díky kyselině pantotenové a zinku.
Právě díky výše uvedeným účinkům se z manga vyrábějí různé pleťové masky a další přípravky pro pleť a vlasy. Mango je afrodiziakum v mnoha kulturách se nazývá láskyplným plodem, což  není náhoda. Mango mužům zvyšuje potenci.

POZITIVNÍ ÚČINKY MANGA NA ZDRAVÍ

Jak jsme si uvedli, mango obsahuje mnohé prospěšné látky (především vitamín A, C, beta karoten, vlákninu a draslík),antioxidanty,vitaminy,železo,vápník a vlákninu.Pomáhá při trávení a hubnutí. Působí celkově blahodárně na naši imunitu a pomáhá při přirozeném pročišťování organismu,čistí pleť. Preventivně působí proti různým infekcím a určitě ho zkuste, pokud cítíte, že máte „unavené oči“. Je také vhodnou prevencí proti šerosleposti.

Pozitivní vliv má i na potíže spojené s nervozitou, nesoustředěností či nespavostí. Tyto problémy jsou totiž často způsobené nedostatečnou hladinou B6 – pyridoxinu, který se nachází právě v mangu.

Vitamíny C i A je mango doslova nabité. Když denně sníte tři sta gramů této žluťoučké pochoutky, pokryjete tím tak svůj denní příjem těchto vitamínů. Mimo to si také rozhodně pochutnáte.

Mango obsahuje také vitamíny skupiny B, které příznivě působí jak na pleť a kvalitu vlasů a nehtů, tak také na nervovou soustavu. Zastoupen je také betakaroten, který je účinným antioxidantem a zabraňuje tak předčasnému buněčnému stárnutí. Dobrý vliv má také na oběhový systém a snižuje hladinu glukózy v krvi. Mango má kyselinu glutaminukterá zlepšuje koncentraci a paměť, v práci zajiš´tuje větší výkonnost!

Mango je často nazýváno králem ovoce nebo také ovocem bohů. Pochází z Indie, kde jeho existence byla zaznamenána už od doby 4000 př. n. l. Často je také spojováno s hinduistickým bohem lásky Mnamathou.Dnes se pěstuje hlavně v jihovýchodní Asii, Brazílii a Mexiku.

Obsahuje až jednačtyřicet aromatických substancí, což mu dává nezaměnitelné aroma a lahodnou chuť. Správně zralé mango je navíc neuvěřitelně šťavnaté.

Mango je tropické ovoce, plod mangovníku. Mango patří do rodu Mangifera, který zahrnuje 69 botanických druhů a přes 1000 odrůd tohoto ovoce, pochází z jižní a jihovýchodní Asie. V IndiiBarmě, na Srí Lance, v Pákistánu a Bangladéši byly nalezeny fosilie staré 25 až 30 milionů let.

Facebook

Pin It on Pinterest

Share This