0 Items
WOOCS 2.1.8
Vyberte stránku

Scrapbook – Co to je?

Původ scrapbookingu najdeme v Anglii v 15. století. Novodobý scrapbooking se rozmohl v 80. letech 20. století v USA.

Styly


Z tvořivého materiálu


Starší formou scrapbookingu je využití tvořivého materiálu, jehož základem jsou papíry. Na zdobení projektů se používají různé obrázky, výseky, kytičky, kovové předměty, propisoty, písmenka, ale i různé kreativní techniky, například decoupage, embosování, razítkování a další. K tomuto druhu scrapbookingu jsou využívány různé nástroje a stroje, například děrovací kleště, raznice různých vzorů, vyřezávací a embosovací strojky nebo vyřezávací plottery.

Výhodou této metody je výsledný hmatatelný výrobek a díky široké nabídce materiálu také širší možnosti. Nevýhodou pak zpravidla cena pořizovaného materiálu, který je z důvodu dovozu ze zahraničí dražší.

Digitální


Novější formou je scrapbooking digitální, ke kterému se využívají různé grafické programy. Základem bývá fotografie v elektronické podobě, která je dále zpracovávána za použití různých digitálních prvků. Ke tvoření se využívají různé sady (tzv. kity), ve kterých jsou různá pozadí, rámečky a ozdoby. Stejným způsobem je možné zpracovat elektronická přáníčka. Výsledek lze uchovávat v elektronické podobě nebo ho tisknout.

Výhodou této metody je menší náročnost na finance a skladovací prostory a možnost snadného sdílení přes sociální sítě, nevýhodou pak omezené možnosti při tvoření, vyšší náklady na případné následné zpracování.

Scrapbooková stránka


Scrapbooková stránka nebo také scrapbookový layout je zpracovaná stránka do fotoalba. Jejím základem je jedna nebo více fotografií, které jsou doplněné o různé papíry, ozdoby, nadpis, případně krátké texty nazývané journaling. Hotové album se nazývá scrapbook.

Cardmaking


Cardmaking je metoda vytváření přáníček, pozvánek, oznámení, jmenovek a dalších drobných tiskovin. Způsob zpracování je totožný s tvorbou scrapbookové stránky, pouze je využíván menší formát papíru a nebývá používána fotografie.

Scrap-art


Scrap-art je technika zahrnující vytváření všech ostatních projektů, například cestovních deníků, diářů, zápisníků, obalů na knihy, vytváření nebo zdobení krabiček a jiných předmětů.

Zdroj wikipedia


Scrapbook ANEB Hyndusovi bláznivé papíry – Originalní Design od výrobce


Papíry jsou naší kreativní prací rozhodně nepřeprodáváme zahraniční výrobce a ani čínský materiál jak vidíme u ostatních. Takže naše papíry budete mít možnost vidět v handmade lepených žurnálech a za originál vám ručíme.

Papíry můžete dostat buď tištěnné a nebo v digitální – elektronické podobě.

Inspirace Scrapbook Papír do diářů,deníků, žurnálů … tak jak ho děláme my


scrap-art-papír-samolepící        digitální scrapbook tvorba-papíry-deníky Papírenské-zboží-scrapbook-digital-tištěny-hobby-tvorba   Milníkové kartičk-žurnály-dárky-deníky-design by hyndussidart.com-paperware 

Snažíme se propagovat a ukazovat naše papíry nejen jako obyčejné papíry k tvorbě ale i jako samolepky, samolepící papíry, záložky do knih, kartičky,cedulky, milníkové karty, ale i jako potisk našich materiálů na výrobcích z látek nebo jako potisk dárkových předmětů.

 Svatební dárek ženichovi - hrnek      Digitalní papír-scrapbook-kartičky-papírenské zboží-deníky-tvorba-tisk Král-slunce-elektronický-plakát-by hyndussidart.com     

Rozhodli jsme se šířit a propagovat toto nádherné hobby tvoření po našem, pravdou je že v reálu jsou tyto obrázky skutečně nádherné zakládáme si na ostrosti a barevnosti motivů které vytvoříme. Papíry se dají i rámovat a proto nás napadlo vyrábět i pro novomanžele obrazy na svatby,svatební oznámeni nebo obrázky jan tak do rámů. Stále vymýšlíme nové věci jak vám tuto tvorbu přiblížit a ukázat co všechno se ze scrapbookem dá dělat.Jak se dá využít a kombinovat.

Ti kdo se scrapbookové tvorbě věnují vědí že se nejedná o zrovna laciného koníčka ale výsledek je vždycky krásný. Scrapbook není jenom pro děti ale po celém světě se jím baví i ženy v pokročilém věku, vzájemně si prodávají výrobky které vystavují i v galeriíích.Navštěvují scrapbookové kurzy a objevují nové techniky a kombinace.Věříme že vás naše nabídka potěší. Budeme se snažit nafotit vám hotové výrobky pro vaši lepší představu. Milujeme koláže a dáváme je téměř na každý náš produkt.

Facebook

Pin It on Pinterest

Share This