0 Items
WOOCS 2.1.8
Vyberte stránku

Muž a žena energie

Muž a žena si vyměňují energii i tehdy, když jsou jejich vztahy čistě platonické a nedá se mezi nimi mluvit o žádné fyzické blízkosti. Ženská energie muže nabíjí, inspiruje ho, dává mu křídla, posiluje jeho mužnost, dělá ho silným a odvážným. Naopak mužská energie přináší ženě uvolnění, uklidňuje ji a smiřuje se světem.

Jak taková výměna energií mezi mužem a ženou v životě probíhá? Žena muži svoji energii předává, když o něj pečuje, když na něj myslí, když v něj věří. Ovšem když se muž se ženou milují, vytváří se mezi nimi kanál, kterým ženina energie přechází od ní k muži. Je to ten nejsilnější a nejspolehlivější způsob, jak se v muži rozplynout, jak se mu oddat nejenom tělem, ale i duší. Avšak i bez fyzické blízkosti žena muže napájí. Už tím, že mu připraví oběd, mu předává část svojí síly. Když mu udělá masáž, nabíjí ho tím. Vyžehlí mu oblek, a tím mu prostřednictvím oděvu předává energii. Jak to může muž ženě vrátit? Svojí pomocí, ochranou, láskou. Když muž dává najevo nadšení nad ženinou krásou, napájí ji svojí energií. Když jí říká, že ji miluje, cítí žena duchovní vzestup. Když jí věnuje svůj čas a pozornost, když jí dává najevo svoji přízeň, stává se žena šťastnou. Tímto způsobem muž a žena oboustranně podporují jeden druhého a jeden druhému dávají část ze sebe. Stává se však i to, že žena muži dává svoji sílu a jí se od něj výměnou nedostává ničeho. Bohužel je to velmi častý, každodenní jev. Žena se velmi záhy cítí nešťastná, unavená a zbavená vší síly. Propadá splínu, apatii a depresi.

Kdy se ženě od muže nedostane žádné energie výměnou? Když se oddá muži, který k ní ještě žádné silné city nechová. Muž ztrácí o vztah zájem, občas zmizí, chová se lhostejně, ženu ignoruje. Přitom žena stále kanálem, který se vytvořil při jejich fyzickém sblížení, muže napájí svojí energií. On jí však nedává nic. Proto s fyzickým sblížením nespěchejte, oddalujte tento okamžik, vždyť kdy nastane záleží hodně na vašem chování.

Hledejte možnost vyrovnání vašich energií. Když kupříkladu žena s mužem žije ve volném partnerském soužití, přičemž on odmítá vzít na sebe nějakou odpovědnost, dává mu ona svou energii spolu s připraveným jídlem, uklizeným bytem a vypraným oblečením, zatímco on pokračuje v bezpracném životě. Ženu taková situace silně vyčerpává a dělá ji nešťastnou.

Jestliže zaměstnaná žena vydělává spolu s mužem na domácnost, avšak on jí doma odmítá pomáhat, jde opět o ostrou nerovnováhu v energiích. A když žena žije s mužem, ačkoli ví, že je jí nevěrný? Jedna věc je, pokud si žena uvědomí, že příčinou jeho nevěry je ona sama. Začne se měnit a v důsledku toho mění i celou situaci. Druhá věc je jiná – když žena prostě jen tiše trpí, trýzní ji pocit pokoření a touha po odplatě. V podobných situacích ženy velmi často onemocní, protože jim zkrátka nestačí energie, nemají jí dost na to, aby se uzdravovalo tělo i duše.

Musíme také říci, že k energetické výměně mezi mužem a ženou dochází i tehdy, když se ti dva jen přátelí. I když spolu nemají sex, stejně mezi nimi působí sexuální čakra Svadhištána, která má na starosti sexuální uspokojení a touhu po rozkoši. Žena a muž ani vzdáleně nemusejí pomyslet na nějaký pouhý nevinný flirt, a přece na éterické úrovni už mezi nimi dochází k sexu. Což mimochodem dále dokazuje, že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje. Zamyslete se tedy dobře, komu darujete svoji tolik cennou ženskou energii. Bude schopen a bude chtít vám ji vracet? Závisí na tom nejenom vaše štěstí, ale také vaše zdraví!

zdroj: https://www.cestyksobe

Svadhištána neboli sakrální čakra je druhou čakrou. Je to sexuální centrum, sídlo vlastního Já. Právě zde vznikají emoce, snaha uspokojit své smyslové potřeby.

Vlastnosti

Svadhištána se nachází v podbřišku, přibližně 3 cm pod pupíkem. První čakra je spojena se snahou člověka přežít, ve svadhištáně se připojují emoce, touhy a smysly. Například v sexu je u první čakry pouze hledisko přežití, tzn. snaha se rozmnožovat. Ve druhé čakře nastupuje touha uspokojit své potřeby, užít si.

Sídlí zde negativní vášně, nenávist a hněv, krutost a pýcha, lenost či pohrdání. Pokud člověk zůstává v této čakře, má spoustu negativních myšlenek, je žárlivý, zlý až krutý, nenávistný. Je zahleděný pouze do sebe a své potřeby staví bezcitně nad potřeby druhých lidí.

Pokud člověk odblokuje a pročistí tuto čakru, přestanou ho jeho vlastní touhy ovládat. Pokud ovšem zůstává zanesená, kmitá kundaliní pouze mezi múladhárou a svadhištánou, nemůže stoupat výše, což stále znova upoutává člověka k negativnímu myšlení a chování.

Svadhištána je spojená s podvědomím. Odsud přicházejí vzpomínky. Pokud pracujeme s touto čakrou, začnou se vynořovat staré rány, karmická zatížení apod. Mohou se vynořovat nepříjemné pocity, které se nás budou snažit opět uvrhnout do negativity. Pokud ale člověk ve své praxi nepoleví, dostane se nad toto sobecké a sebestředné smýšlení. Začne mít radost ze života.

Symbolika

Svadhištána je spojena s oranžovou barvou. V této čakře má lotos šest okvětních lístků. Čakra je spojena s prvkem vody, který je v jejím vyobrazení symbolizován bílým kruhem. Uvnitř kruhu bývá zobrazovám půlměsíc a krokodýl Makara, jízdní zvíře boha všech vod Varuny. Krokodýl symbolizuje mj. i nebezpečí, které se v této čakře skrývá. Dalším božstvem spojeným se svadhištánou je bůh Višnu.

Bídža mantrou je VAM.

 

Facebook

Pin It on Pinterest

Share This