0 Items
WOOCS 2.1.8
Vyberte stránku

Duchovní léčba slovem – Aforismy

• Společenská spravedlnost závisí na symetrii a vyrovnaném rozložení rizika. Není risku – není zisku platí i naopak. Ostatní nemohou nést rizika vašeho podnikání a vašich činů … zaplatíme všichni.
• Etická pravidla nejsou univerzální. Vaše vlastní bublina je pořád menší než lidstvo samo. Svět ovládají menšiny, nikoli většiny, ne konsensus, ale vkus a etika, kterou vnutí tvrdohlavé menšiny ostatním.
• Pozor na složitá (zpoplatněná) řešení. Nač posilovat na drahém stroji – stačí činka v obýváku doma.
• Pravé náboženství záleží na věrnosti, ne na víře. Sílu víry dokládá jedině ochota riskovat pro ni vlastní kůži.Vaše nasazení může přinést radost ale i oběti.

… Nassim Nicholas Taleb ….

Inteligence bez představivosti je smrtící kombinace.

Neexistuje více neklamná známka neúspěchu než muž středního věku, který se chlubí svými úspěchy na vysoké škole. Nikdy nevěřte novinářce, pokud to není vaše matka. Jedním z životních machinací je učinit některé lidi bohatými i nešťastnými, to znamená, že jsou společně křehcí a zbavení naděje. [Pokud] se někdo snaží ignorovat vás, neignoruje vás. Nebezpečí čtení finančních a dalších zpráv (nebo econobullshit) spočívá v tom, že věci, které vůbec nedávají smysl, vám po postupném ponoření  smysl dávat začnou.

Přátelé, zajímalo by mě, jestli někdo vypočítal, kolik by se ušetřilo, kdybychom zavřeli ekonomická a politologická oddělení na univerzitách. Ti, kteří potřebují prozkoumat tyto předměty, tak mohou učinit ve svém soukromém čase a doma.

Věřím těm, kteří mi věří, a nedůvěřuji těm, kteří jsou vůči ostatním podezřelí.

Vysoká modernost: rutina namísto fyzické námahy, fyzická námaha namísto mentálních výdajů a mentální výdaje místo mentální jasnosti.

Nikdy nekupujte produkt, který vlastník společnosti, která jej vyrábí, nepoužívá.

Zranění, která nám způsobili ostatní, bývají akutní; ty, které si sami způsobili, bývají chronické.

Nikdy nevíte, jestli je někdo kretén, dokud nezbohatne.

Rozhodující není to, co lidé říkají, ale kolik energie za to utratí.

 

Facebook

Pin It on Pinterest

Share This