0 Items
WOOCS 2.1.8
Vyberte stránku

A v lese se válela 8 cípá hvězda kterou mi daroval kamarád! Oktogram

Osmicípá hvězda se nazývá oktogram, je symbolem překonání (pomyslného) času. Osvobodíme-li se od času, osvobodíme se od strachu ze smrti. V tomto symbolu je skryto osm magických trojúhelníků. Osm paprsků a osm trojúhelníků představuje energie čtyř přírodních živlů, násobené jejich duální povahou (pozitivní i negativní).

Oktogram je hvězdou Merkura, vystihuje jeho archetypickou planetární energii.

Tento magický symbol najdeme v mnoha sakrálních stavbách po celém světě.

Osmistěn je podle Platóna symbolem elementu vzduchu

Vzduch je symbolem dechu a dech nám dává život. Osmistěn také rezonuje s planetou Merkurem.

Do magického prostoru osmiúhelníku můžeme vepsat dvojitý rovnoramenný kříž: utvoří opět osm paprsků.

Uzavřeme-li do kruhu těchto osm magických paprsků, vytvoříme prastarý pohanský symbol: sluneční kolo.

(V období raného křesťanství byl tento pohanský symbol – dvojitý rovnoramenný kříž v kruhu –  pojat jako symbol Ježíše Krista.)

Osmiúhelník koresponduje s číslem osm

Představuje sféru intelektu, rozumu a vědění, sféru vědy jako takové. Číslo osm spojuje energie čtyř přírodních živlů se čtyřmi archanděli: oheň – Michael, vzduch – Rafael, voda – Gabriel, země – Uriel.

Magická osmička představuje dvojitý kruh, nekonečno, spravedlnost. Dokonce i magický květ lotosu, v Číně uctívaný s osmi okvětními lístky, představuje osm posvátných stezek, které hledajícího nakonec dovedou k pravdě. Osmička je dokonalá jako sama kosmická rovnováha. Představuje úplnost, dovršení, sílu podvědomí, sjednocení protikladů, regeneraci, nové začátky, vzestupy a pády, spojení a rozloučení, zbavování se nechtěného. Je tajemstvím okultní magie. Rituály zásadně nedělám ani nepoužívám magii za všechno zaplatíte, nic co není ve vašem osudě napsané se změnit nedá! Co vám nepatří k vám nepřijde… je to na vás …Nečarujte! Dostanete kouř že budete rádi když se posbíráte! Viděla jsem pár lidí ve svém okolí a nic moc.Odnesete to jinak..


Hvězda byla ozdobou jednoho pole plotu,který nikdo nepostavil.Vyfotím vám ji, kamarádovi se připletla pod nohy v nedalekém lese byli na ni maliny. Nyní je na naší zahradě jako ozdobný zápich!


A pak to jelo ……… V mém případě bez instruktorů…. jenom merkur v retrográdě …snažím se všechno poskládat aby to mohlo pomoct i vám…

Během retrográdní fáze vázne veškerá komunikace. Dochází k různým nedorozuměním a zpožděním. Ztrácejí se dopisy, emailové zprávy, sms zprávy jsou doručovány jiným příjemcům, telefonní rozhovory jsou přerušovány, objevují se nové počítačové viry, lidé chodí pozdě na schůzky a veřejná doprava i letecké spoje mají častěji zpoždění nebo jsou rušeny.

Proto není vhodné v době retrográdní fáze dělat následující věci:

 • začínat důležitý projekt
 • začínat novou práci
 • podepisovat důležité dokumenty a smlouvy
 • kupovat/prodávat auto, dům, mobil nebo počítač
 • stěhovat se do nového bydlení
 • roznášet pomluvy

Naopak je tento čas vhodný pro:

 • zálohování obsahu počítače
 • dělání kopií dokumentů a smluv
 • revizi, kontrolu a přehodnocování záměrů
 • reorganizování, napravování chyb
 • kontaktování bývalých spolužáků či přátel, které jste dlouho neviděli
 • servis auta nebo kola
 • vrácení se ke knihám, které jsme četli někdy v minulosti a třeba je ani nedokončili.

Astrologie je mnohem víc, než mít rád chytré vzpomínky o vašem znamení zvěrokruhu a studovat rozložení vašeho rozdrcení. Ve svém jádru je astrologie, která vám pomůže orientovat se v životních potížích, procvičit sebevědomí a překonat to, co vám bylo dáno. Když vás vesmír přivede do těžkého období, vždy se z toho může něco poučit. Otevřete svou mysl, protože 28. října 2019 bude nejhorší týden pro tyto znamení zvěrokruhu: Beran, Blíženci a Panna.

Já měla nejhorší 2 roky nikdy bych nevěřila že je to možné!

 

Beran: Emoční přílohy z vaší minulosti se znovu objevují

Může se jednat o retrográdní rtuťovou retrográdu, která se objevuje ve vašem osmém domě sexu, smrti a intimity. Během této doby se mohou objevit tajemství a pravda by mohla být překvapivá. Mohlo by to být dokonce příliš mnoho emocionální energie z minulé situace, která se obnovuje a táhne vás zpět pod kouzlo. Teď je čas, abyste přestřihli kravaty a pokračovali jednou provždy. Zasloužíte si uzavření, ale pamatujte, že uzavření vám nemůže být dáno. Ten uzávěr, který hledáte, se nachází ve vás.

Panna: Komunikační chyby by mohly dělat věci trapné

Když Merkur je vaše vládnoucí planeta, její retrográdní je vždy další úroveň nepohodlná. Bohužel je to loď, ve které se nacházíte, ale není to potápějící se loď. Jde jen o to, že k tomuto retrográdu dochází ve vašem komunikačním domě, což z něj dělá značně matoucí čas, který může být rozšířen o zmeškané spojení a faktické přehlédnutí. Než začnete mluvit, ujistěte se, že dvakrát přemýšlíte, a opravdu důkladně zkontrolujte jakýkoli drobný tisk. Nepřeceňujte vše, co bylo řečeno, a zůstaňte nepozorovaní, protože komunikace je pro vás v současné době mlhavější, než obvykle. Použijte tuto podivnost, která vám pomůže vyřešit váš přístup k napjatým rozhovorům.


Pravděpodobně jste už někdy slyšeli od přátel nebo kolegů: “Ach, bože, zase bude retrográdní Merkur!” Pokud se nezajímáte o astrologii, možná se dívíte, o čem to vůbec mluví, a co to ten retrográdní Merkur vůbec je.

Ze všech planetárních aspektů se zdá, že tato planeta získává největší pozornost. A není divu. Merkur v jeho retrográdní fázi je jedním z mála, který ovlivňuje všechny z nás poměrně jednotným způsobem a jeho účinky jsou vždy zřejmé. Jakmile začnete věnovat pozornost tomu, jak se události ve vašem životě mění během těchto fází, brzy uvidíte, že vědět něco málo o tomto jevu, popř. vědět, jak se na období retrográdního Merkuru připravit, je dobré.

Retrográdní Merkur by se dal přeložit jako “zpětný Merkur”, nebo “zpětný pohyb planety Merkur”, ale ve skutečnosti se tato planeta nehýbe pozpátku. Protože Merkur je planetou ležící nejblíže Slunci, jeho oběžná dráha je mnohem kratší než Země. Asi třikrát nebo čtyřikrát za rok Merkur prochází kolem Země a to je to, co většina z nás zná jako období retrográdního Merkuru.

Kdybyste jeli v autě a předjelo vás jiné auto, mohli bys říct, že auto jelo rychleji než vy. Pokud by však auto náhle zpomalilo a vy jste ho předjeli, zdálo by se, že auto, které vás předtím předjelo, jede teď pozpátku. Tak nějak by se dal popsat retrográdní Merkur.

Zrychlující se Merkur by se dal přirovnat ke vlaku, který proletí kolem vás a vytvoří silný, turbulentní závan větru. Tyto “turbulence”, které Merkur přináší, mohou způsobit spustu nepříjemností a mohou ovlivnit to, co cítíme na Zemi v každodenním životě.

Merkur řídí všechny druhy komunikace, včetně poslechu, mluvení, učení, čtení, úpravy, výzkumu, vyjednávání, prodeje a nákupu. Merkur také řídí všechny formální smlouvy a dohody, stejně tak důležité dokumenty, listiny, pronájmy apod. Další velmi důležitou doménou Merkuru je doprava, cestování, inteligentní zařízení jako telefon, tablet, počítač a podobně.

Vzhledem k tomu, že je Merkur v retrográdní fázi, všechny tyto oblasti jsou zasaženy a nebudou fungovat tak, jak fungují, když je Merkur v přímém pohybu, tedy “retrográdní” můžeme chápat jako opak slova “přímý” nebo “směrující před”.

Co dělat a nedělat během retrográdního Merkuru

V období retrográdního Merkuru není vhodné dělat velké, významné životní kroky. Nedoporučuje se kupovat elektronická zařízení, protože by dříve či později mohla přestat fungovat, nebo by se mohl objevit problém. Dále není vhodné podepisovat různé smlouvy nebo důležité dokumenty. Pokud však tak musíte učinit, před podepsáním si vše velmi pečlivě pročtěte a prostudujte. To bychom ostatně měli dělat kdykoliv.

Toto období není rovněž vhodné pro spuštění nových webových stránek, magazínu, nebo reklamní kampaně. Není ani vhodné vydávat knihu.

Retrográdní Merkur má z nějakého důvodu nevysvětlitelnou moc “vytáhnout” staré vztahy, expřítele/expřítelkyně, nebo jiné osoby z minulosti, zpátky do vašeho života. Je velmi možné, že budete mít během tohoto období nutkavou potřebu napsat někomu z vaší minulosti, nebo naopak dostanete od této osoby zprávu. Vzhledem k tomu, že Merkur velmi silně ovlivňuje komunikaci, nepouštějte se do zbytečných sporů nebo diskuzí. A pokud chcete být s danou osobou z minulosti opět v kontaktu, počkejte až se Merkur vydá přímým pohybem.

Pokud už jste s někým v kontaktu, nedorozumění jsou velmi běžná během tohoto období. Sny nebo časté myšlenky na osobu z vaší minulosti jsou během retrográdního Merkuru také velmi běžné.

Zpožděné lety, vlaky, autobusy, velké zácpy, havárie, rozbitá elektronika nebo nádobí, které vám neustále pádá z rukou, to všechno také způsobuje retrográdní pohyb Merkuru. Pokud můžete a znáte předem data retrográdního Merkuru, naplánujte vaši dovolenou na takový časový úsek, který není ovlivněn retrográdním Merkurem. V žádném případě to neznamená, že se nedostanete do cílové destinace, ale váš let může být zpožděn o několik hodin, nebo se vám může ztratit zavazadlo. Vlastně i cokoliv jiného, ne jen zavazadlo, proto vždy vše důsledně zkontrolujte, ujistěte se, že máte vše důležité u sebe.

Retrográdní stín

Retrográdní stín není příliš známý, ale stojí za to vědět, o co se jedná. Stinné období, anglicky retrograde shadow, je v podstatě několik dnů před a po retrográdní fázi. Toto období trvá cca. 14 až 20 dnů před a po období retrográdního Merkuru, tedy pokud je toto období např. od 16. listopadu do 6. prosince, stín Merkuru (období, kdy začínáme pociťovat retrográdní Merkur), začíná kolem 29. října a trvá až do 24. prosince.

Pozitivní aspekty retrográdního Merkuru

Možná ve vás období retrográdního Merkuru vzbouzí hořko-sladké dojmy a působí, jako by se ničemu nemělo dařit. Každá mince má ale dvě strany a stejně tak retrográdní Merkur má svá pro a proti.

Během tohoto období se vám může ozvat osoba, o které jste už dlouhá léta neslyšeli. Může to být bývalý kolega, spolužák nebo známý, se kterým jste ztratili kontakt. Jedná se i o vhodné období na nalezení věcí, které jste ztratili před retrográdní fází. Dalším benefitem retro Merkuru je příval inspirace nebo nápadů. Pro uskutečnění vašich nápadů je však lepší počkat, až se Merkur vrátí do jeho přímého pohybu. Nezapomeňte si nápady nebo inspiraci psát na papír.

Nesmím zapomenout dodat, že retro Merkur přináší pravdu a světlo na povrch, proto vás může během tohoto období překvapit spoustu věcí, o kterých jste ani nepřemýšleli.

Retrográdní Merkur může být pro mnohé z nás velkou záhadou, ale ať se věci dějí tak, jak se dějí, vše má zajisté svůj důvod.

Jak nahoře, tak dole.


Co na to třeba …..

Gnostická meditace

Meditace je praktickým nástrojem, který může kdokoliv použít pro přezkoumání pravé podstaty jakéhokoli jevu v přírodě nebo uvnitř v sobě. Toto je úplným základem Gnóze nebo vědomého poznání. Gnostická věda je založena na vědomém, zkušenostním poznání a hlavními prostředky abychom přišli k svému vlastnímu poznání, je skrze použití vědomí. Meditace je umění rozvíjení vědomí ve všech jeho úrovních.

V tomto kurzu prezentujeme nástin základních stupňů a konceptů účinné a pronikající meditační praktiky.

 1. Bdělost
 2. Klidné Přetrvávání
 3. Koncentrace
 4. Mentální Disciplína
 5. Vipašjana a Jasnozřivost
 6. Představivost, Inspirace a Intuice
 7. Základ
 8. Životní duchovní zážitek

  duchovni_zazitekDuchovní zážitky, není těžké mít, pokud znáte zákony přírody, které je spravují. Naučte se exaktní vědu, duchovního cvičení, která vede k probuzení vědomí, pomocí využití nejsilnější energie ve vesmíru.

  Uvnitř nás jsou energie, které dokáží umocnit realizaci našeho plného potenciálu, jehož prostřednictvím se můžeme stát zcela vyvinuté bytosti. S nástroji jako jsou meditace, vitální energie, odžas, sexuální transmutace, pránájáma, kundaliní, a mnoho dalšího, můžeme dosáhnout úplné vysvobození z utrpení, a tím být velkou službou druhým.

  1. Palivo pro duchovní zážitek
  2. Pránájáma
  3. Bódhičitta
  4. Víra
  5. Koncentrace
  6. Pohroužení
  7. Osvobození

   

  Verzi celého kurzu v originálním anglickém jazyce naleznete zde Fuel for Spiritual Experience

   

  Transformace energie

  Veškerý duchovní vývoj – ať se již jedná o vzestupný („pozitivní“) nebo sestupný („negativní“) – je možný pouze díky pohybu energie v našem nitru. Naučte se ovládat svou energii, a můžete řídit svou duchovní cestu.

  Úplný a harmonický rozvoj člověka je možný díky energii. Všechna náboženství a duchovní tradice – zejména v esoterických učeních, jako je kabala, hinduismus, buddhismus, tantra, a alchymie – znají vědecké techniky na přeměnu energie. Použitím těchto technik, můžeme změnit naši budoucnost.

   

  1. Pancatattva rituál
  2. Práce s Merkurem
  3. Tantra – Kontinuum

  Roky jsem nemohla odložit minulost která se stále energeticky vracela, změnou energie to dokážete i vy! Nyní chápu proč někteří lidé spáchají sebevraždu nebo zešílí z nepochopení, doktoři na to skutečně nejsou! Rozhodla jsem se pomoct osvobodit se i vám, pokuď máte nepřekonatelný zářez v duši a hlavě jde to … např. po rozvodu,bouračce,ztráty milovaných,střet s narcismem a jste jako v síti,nebo cítíte že vám uniká energie i když spíte od rána do večera. Nesoustředíte se a nejste to vy, dá se z toho dostat. Těchto pár rad které tady uvádím by vám mohly pomoct je to jen nástřel.Pokuď se budete chtít spojit,stydíte se,nemáte to komu říct,je vám to trapné připadáte si jak kuře v míchačce a ztrácíte síly.Písnětě do kontaktu nebo zavolejte.

 9. V souvislosti s posunem lidského vědomí se dozvídáme sporé a neucelené informace o znovu objevené skutečnosti, že ovládání „paranormálních schopností“ je člověku od přírody dané, a že se postupně k těmto schopnostem jako lidský rod navracíme. Odhalení tajemného významu písmen abecedy je zcela jedinečné v tom smyslu, že se současně jedná o nahlédnutí do skrytých sil a neobyčejných schopností člověka. Schopností, které v dávných časech, v různých podobenstvích, ovládali například keltští druidové, starověcí Toltékové, učenci a vládci staroegyptského světa. Každé písmeno v sobě nese skrytý potenciál, není běžné, pro člověka, umět tento potenciál využít, přesto na nás tyto energie stále působí. Neznalost nedovoluje tyto vibrace cíleně ovládat ve svůj prospěch (ve prospěch ducha a těla). Přesto to děláme nevědomě. Už Pythagoras věřil, že vesmír je matematicky uspořádaný a že vše může být vyjádřeno čísly. Hermetická arithomantie je věda čísel, která nám už od dob Babylonu, Mezopotámie či starověkého Egypta říká, že čísla jsou základem Universa.
 10. Čísla a písmena v sobě skrývají proudy čisté vesmírné energie

  Pythagoras byl mimo jiné také astrologem a zastával názor, že každé číslo (též písmeno) má „svoji vlastní osobnost“, a každé z nich disponuje specifickou silou, skrytým potenciálem. „Energie řídí hmotu“, s tímto vesmírným zákonem souvisí, že energie čísel a písmen, stejně tak symbolů, je součástí procesů lidského vývoje. Pythagoras používal metodu převodu písmen latinky na čísla. Využití energie čísel a písmen je dovedeno v dokonalost kabalistickým systémem, ovšem schopnost mysticky pracovat s energií čísel a písmen vyžaduje znalost nejen například významu Stromu života. Potřebné informace jsou dnes běžně dostupné, nedávná minulost a naše současnost je obohacena rozsáhlým dílem Františka Bardona (pseudonym Frabato, též Mistr Arion), který ve svém díle představuje klíče k pochopení vesmírných zákonů. Jeho dílo je navždy zapsané v kronice Akáša (morfická pole). Dalším velkým mystikem a znalcem jedinečných zákonů Universa je například Rudolf Steiner.

  Zasvěcením do posvátné mystiky čísel a písmen, (v souhrnu jde především o hluboké zasvěcení do kabaly), je možné vědomě využívat proudy čisté vesmírné energie ve svůj prospěch či v lidstvu prospěšných činech. Zda byly a jsou nejrůznější praktiky, s tímto věděním propojené, využívány ve prospěch či neprospěch celku, to ponecháme v tomto článku stranou. (Transformace lidského vědomí předpokládá, společně s vesmírnými energiemi, které na vědomí člověka v různých vývojových cyklech působí, že magických praktik již nebude možné zneužívat (v souvislosti s postupující kvalitou věku Vodnáře), respektive každé zneužití bude určitým způsobem „viditelné“, a každé zneužití bude zpětně působit především na „místo svého vzniku“.)

  Pro věk Vodnáře je specifické to, že se v člověku postupně probouzí jeho skryté síly, takzvané paranormální schopnosti, mimosmyslové vnímání, schopnost číst informace přímo na úrovni kroniky Akáša

  Mnohotvárný význam čísel a písmen je přisouzen různým „nebeským a pozemským sférám“, a tím také sférám, které se dotýkají duševního, mentálního, psychického, duchovního a sociálního vývoje člověka. Mnohotvárnost mystických aspektů čísel, souvisejících s vývojem lidské bytosti, je otisknutá také ve významu písmen abecedy. Písmena abecedy, jejich vibrace a kvalita, představují proudy vesmírné energie, v souvislosti s vyššími principy Universa. Pokud hledáme odpovědi na otázky týkající se sebepoznání, mnohé se dozvíme ve významu Stromu života (22 duchovních cest), nebo ve významu 22 Velkých arkán (tarot). Magická síla a hluboká čistota nepsaných zákonů Universa je těmito systémy daná člověku na vědomí, mnohé je však stále utajeno, aby nedocházelo ke zneužívání mystických vědomostí. Magické úkony, které je možné na základě významu čísel a písmen provádět, nesmí obsahovat žádné negace. Slova se skládají z písmen a slabik, skutečný význam a tvořivá síla slova, na základě „vesmírného prajazyku“, může být pochopena jen na vyšší úrovni vědomí či vědění. S tím vším souvisí zvuk a akustický přednes slov, včetně jmen, jméno je něco jako „mantra“. Ať už se jedná o jméno člověka, mytologických bohů či andělů. Zde si můžeme například uvědomit, že Jeshua není totéž co Kristus.

  Notování či broukání určitých slov rozechvívá jejich skryté energie. Zde vzniká pohyb, související nejen s dechem, ale také s barvou a zvukem, jde například o vibrace, které vznikají POHYBEM – rozkmitáním lidského hlasu (rozkmitáním mluvidel). A pohyb, jak již víme, je základní pohnutkou i silou Universa. Dech člověka je řečí transformován v mohutnou sílu, jejíž účinky si ne vždy uvědomujeme. Zrovna tak si ne vždy uvědomujeme, že „vytvoření jazyka“ jako dorozumívacího prostředku je korunováno zázrakem v prožívání života lidí na zcela jiné úrovni, než je život ostatních „němých“ tvorů. Jazyk je nástrojem ducha, na to nesmíme zapomínat, řeč je také nástrojem pro dorozumívání se člověka s Universem. Jak vnímat vyzařování písmen se můžeme dozvědět podle jejich mystické charakteristiky, nejedná se zde ale o běžný numerologický význam čísel a písmen, ale o jejich mnohem hlubší universální mystický význam, na který nelze hledět jen pouhým rozumem, zde již dochází k probuzení šestého smyslu, jenž souvisí se vším, co je v člověku nevědomé. V dnešní době již nemusí být zákony Universa předkládány v hádankách či zastřeně, ale přece jen ještě s určitou dávkou opatrnosti.

  uvisející nejen s dechem, ale také s barvou a zvukem, jde například o vibrace, které vznikají POHYBEM – rozkmitáním lidského hlasu (rozkmitáním mluvidel). A pohyb, jak již víme, je základní pohnutkou i silou Universa. Dech člověka je řečí transformován v mohutnou sílu, jejíž účinky si ne vždy uvědomujeme. Zrovna tak si ne vždy uvědomujeme, že „vytvoření jazyka“ jako dorozumívacího prostředku je korunováno zázrakem v prožívání života lidí na zcela jiné úrovni, než je život ostatních „němých“ tvorů. Jazyk je nástrojem ducha, na to nesmíme zapomínat, řeč je také nástrojem pro dorozumívání se člověka s Universem. Jak vnímat vyzařování písmen se můžeme dozvědět podle jejich mystické charakteristiky, nejedná se zde ale o běžný numerologický význam čísel a písmen, ale o jejich mnohem hlubší universální mystický význam, na který nelze hledět jen pouhým rozumem, zde již dochází k probuzení šestého smyslu, jenž souvisí se vším, co je v člověku nevědomé. V dnešní době již nemusí být zákony Universa předkládány v hádankách či zastřeně, ale přece jen ještě s určitou dávkou opatrnosti.

 11. Podívejme se nyní na universální energii písmen, na jejich skryté vyzařování, skrytý a tvořivý potenciál, zde můžeme nalézt odpověď na otázku: O jaké nadsmyslové schopnosti transformovaného a vědomého člověka se jedná na té nejvyšší úrovni?

  Často slýcháme o lidských nadsmyslových, paranormálních schopnostech, ve významu písmen najdeme výčet všech neobyčejných dovedností, kterých může být člověk schopen.

  Písmeno A – Akášická rovina: představuje nejvyšší moudrost, plně rozvinutou intuici, čistotu a jasnost všech idejí. Mentální rovina: jde o osvícenost rozumu, o vynikající schopnost úsudku, porozumění hlubším pravdám v jediném okamžiku, probuzení veškeré kapacity všech intelektuálních schopností. Astrální rovina: jde o nadsmyslové čerpání inspirace, hudební nadání, řečnické vlohy, básnické umění, umění jasnozřivosti a telepatie, porozumění řeči mystických symbolů. Hmotná rovina: v propojení s přírodou jde o moc nad vzdušným živlem, nad vzdušnými živlovými bytostmi, (např. ovládání bouří).Korespondence pro písmeno A – barva světle modrá, hudební tón G, živel vzduch.

  Písmeno B – Akášická rovina: představuje pochopení zákonů univerzálního života, poznání polarity všech forem bytí. Mentální rovina: jde o veškerou moc nad elektrickým a magnetickým fluidem, jde o umění stát se pánem nad životem a smrtí, o schopnost měnit každý osud (zákon Universa však praví, že těchto schopností nikdo bez přesvědčivého důvodu neužívá). Astrální rovina: jde o magickou činnost, o vytváření dynamické energie například v podobě takzvaných energetických koulí, vytváření vysoce účinných talismanů, zasvěcení do sexuálně magického působení, jde o nejvyšší intuici, o porozumění  a užívání nejvyšších mysterií. Hmotná rovina: jde o schopnost ovládat elektrické a magnetické fluidum, jde o rozpoznání stínů disharmonie v lidském těle, léčitelské schopnosti a energetické aktivování léčebných prostředků.

  Korespondence pro písmeno B – barva světle fialová, hudební tón A, živel země.

  Písmeno C – Akášická rovina: představuje přijímání duchovních idejí na hrubohmotné úrovni, zde jde především o zduchovnění a přeměnu, (což souvisí s mystérii eucharismatie). Mentální rovina: jde o mystické (rituální) úkony, které působí na ovlivňování jak vlastního mentálního těla, tak u druhých osob, jde o božskou ideu, ctnost a sílu. Astrální rovina: plné porozumění významu eucharistie, vědomé zkvalitnění a ovládání astrální aury. Hmotná rovina: schopnost oživování hmoty prostřednictvím mentálních a astrálních ctností a sil, jedná se o kabalistickou alchymii, o umění impregnovat a změnit hrubohmotnou formu.

  Korespondence pro písmeno C – barva rumělkově červená, hudební tón D, živel ohně.

  Písmeno D – Akášická rovina: zákony mikrokosmu a makrokosmu, zákony stvoření a nejvyšší moudrost, jde o dokonalé porozumění Já – vědomí. Mentální rovina: jde o ovládání mentální matrice, jak u sebe sama, tak u druhých, s tím souvisí význam tří základních těl člověka: fyzické, astrální (psychické), intelektuální (citové, mentální). Všechna tato energetická těla se vzájemně překrývají a vzájemně na sebe působí. Přičemž astrální matrice spojuje fyzické tělo s tělem astrálním, a mentální matrice spojuje astrální tělo s tělem mentálním. Astrální rovina: ovládání sexuální energie a ovládání magie lásky (teoreticky i prakticky). Hmotná rovina: jde o magickou činnost související s plodností, se všemi akty a procesy souvisejícími s plozením (jde mimo jiné o vědomé vtisknutí charakterových vlastností do spermatu).

  Korespondence pro písmeno D – barva tmavomodrá, hudební tón C, živel ohně.

  Písmeno E – Akášická rovina: kosmické vědomí, porozumění síle, která sjednocuje normální vědomí s vědomím vesmírným a božskou ideou ve všem, co existuje. Na rovině mentální jde o nejvyšší intuici, božské vědomí se zde projevuje v nejvyšší formě, dále jde o schopnost opuštění prostoru i času (mentální přemísťování vědomí). Astrální rovina: z nadsmyslových schopností jde o jasnoslyšení, o naslouchání jsoucna, a dle vzoru krále Šalamouna jde o porozumění řeči zvířat, akustické vnímání minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Hmotná rovina: schopnost zhmotňování i odhmotňování.

  Korespondence pro písmeno E – barva tmavě fialová, hudební tón D, živel akáša (éter).

  Písmeno F – Akášická rovina: harmonie na úrovni všech viditelných světů makrokosmu a mikrokosmu, poznání všech analogických zákonitostí. Mentální rovina: sjednocení čtyř základních vlastností: vůle, intelektu, citu a dále vědomí, jedná se o jejich ovládnutí v sobě i druhých. Astrální rovina: odhalení tajemství čtyřpólového magnetu (tetragrammaton), ovládnutí každé z charakterových vlastností v souvislosti s porozuměním dosahu účinku čtyř živlů. Hmotná rovina: odhalení tajemství magické kvadratury kruhu, znalost a použití tetragrammatonu (Jod-He-Vau-He).

  Korespondence pro písmeno F – barva světle zelená, hudební tón Fis, živel země.

  Písmeno G – Akášická rovina: poznání nejhlubší boží milosti, milosrdenství ve všech aspektech jak u člověka, tak u zvířete. Mentální rovina: dosažení schopnosti sdílet opravdová božská požehnání, schopnost uskutečňovat a naplňovat ctnost božského míru. Astrální rovina: dosažení pocitu blaženosti, dokonalé spokojenosti, úspěchu, štěstí a blahobytu. Hmotná rovina: uskutečnění všech představ o bohatství, u sebe i u druhých, spolu s blahobytem, štěstím, spokojeností a nadbytkem (dotýkajícím se všeho).

  Korespondence pro písmeno G – barva trávově zelená, hudební tón F, živel voda.

  Písmeno H – Akášická rovina: porozumění kosmickému jazyku i jeho používání, jde o moc slova, o schopnost propůjčit každému písmeni tvořivou moc. Mentální rovina: působení božské prozřetelnosti, jasnozření v Duchu, jinak řečeno jde o mentální vidění (přechody mezi astrálním a mentálním viděním jsou plynulé). Astrální rovina: ovlivnění každého osudu a schopnost porozumění všem kabalistickým soustavám. Hmotná rovina: adept nejvyššího duchovního učení se stává pánem hmoty skrze princip “Staň se!“.

  Korespondence pro písmeno H – barva stříbrně fialová, hudební tón A, živel oheň.

  Písmeno CH – Akášická rovina: ctnost nejvyšší jasnosti a čistoty. Mentální rovina: schopnost porozumět jazyku Universa, všech lidí, zvířat. Jde o umění být současně všemi chápán. Astrální rovina: vláda nad životem a smrtí (například schopnost probudit opětovně k životu odumřelý strom). Vnímání základních rytmů (cyklů) života. Hmotná rovina: umění stát se vládcem nad živlem vody, nad vodními duchy, dovednost živel vody spoutat a zklidnit (schopnost ovládat moře i bouřky).

  Korespondence pro písmeno CH – barva fialová, hudební tón A, živel vody.

  Písmeno I – Akášická rovina: dokonalé přijetí zákona o příčině a účinku, zákon karmy, božská prozřetelnost. Mentální úroveň: vyšší schopnosti týkající se paměti, vzpomínek a svědomí. Astrální rovina: na této rovině odpovídá kmitání písmene I astrální matrici, respektive ódu těla, spojovacímu článku mezi hrubohmotným a astrálním tělem. (Schopnost zasvěcence dát podnět již zemřelému znovu k dýchání, mezitím co opět napojuje na tělo astrální matrici). Hmotná úroveň: schopnost ovládat hmotu prostřednictvím formy, míry, čísla, váhy, jde o schopnost vykonat velký zázrak.

  Korespondence pro písmeno I – barva světlá opálová, hudební tón G, živel země.

  Písmeno J – Akášická rovina: pochopení a procítění vesmírné lásky, lásky ničím nepodmíněné a vpravdě všeobjímající. Mentální rovina: vytržení, extáze, přímé cítění existence (jsoucna) a božské lásky. Jedná se o sjednocení ve čtyřech formách extáze, jež odpovídají čtyřem živlům. Astrální rovina: city a empatie, zde se zasvěcený stává vládcem nad láskou u lidských bytostí i zvířat, ovládnutí všech mystérií milostné formy magie. Hmotná rovina: vládnutí nad láskou a ovládání plodivé síly lidí i zvířat, včetně schopnosti určovat pohlaví dítěte před jeho zplozením.

  Korespondence pro písmeno J – barva tmavá opálová, hudební tón Gis, živel vody.

  Písmeno K – Akášická rovina: všemohoucnost projevená jako božská ctnost i síla, jak v makrokosmu, tak i v mikrokosmu, nejvyšší čistá láska, vědomí korespondující s praohněm. Mentální rovina: projevy víry ve smyslu uskutečnění každého přání bez ohledu na to, o jakou rovinu se jedná. Astrální rovina: probuzení mocných schopností u sebe i u druhých: houževnatost, trpělivost, odvaha, vytrvalost, vyrovnání se s obavami a strachem všeho druhu, posílení pudu sebezáchovy a podobně. Hmotná rovina: zde se zasvěcený stává pánem nad všemi pozemskými poklady.

  Korespondence pro písmeno K – barva stříbřitě modrá, hudební tón H, živel oheň.

  Písmeno L – Akášická rovina: dosažení nejvyšší božské ctnosti. Mentální rovina: pochopení božské morálky, schopnost přijímat dobro i zlo jako rovnoprávné jevy, na této úrovni bytí je dosaženo osvícení. Astrální rovina: dovednost pochopit každý lidský charakter, božská ctnost, schopnost učinit se neviditelným, schopnost dosáhnout nesmrtelnosti. Hmotná rovina: dosažení dokonalého zdraví, krásy, harmonie a věčného mládí (pro sebe a se svolením vesmíru i pro druhé).

  Korespondence pro písmeno L – barva tmavě zelená, hudební tón F, živel vzduch.

  Písmeno M – Akášická rovina: schopnost pochopit a ovládnout princip živlu vody. Mentální rovina: ovládnutí citů jak u sebe sama, tak i u druhých lidí. Astrální rovina: ovládnutí emocí (pocitů) a všeho, co odpovídá vodnímu živlu, včetně vnímání všeho uloženého v podvědomí. Hmotná úroveň: zasvěcený je vládcem nad všemi (tělesnými) tekutinami.

  Korespondence pro písmeno M – barva modrozelená, hudební tón D, živel voda.

  Písmeno N – Akášická rovina: zasvěcený zažívá blaženost v její nejvyšší formě. Mentální rovina: schopnost vidění mentální aury (energetického pole), ovládnutí mentální matrice, schopnost odhalení stupně vývoje u každého člověka (zde může být prostřednictvím vnímání tohoto kmitání uplatněna schopnost osvítit bližního svého, schopnost bez námahy vyřešit problémy druhých). Astrální rovina: ovládnutí pudu sebezáchovy v astrálním světě, kdy žádný z živlů již nemá nad člověkem moc, zasvěcený se stává dokonalým vládcem nad všemi bytostmi v zóně zemského pásma. Hmotná rovina: zasvěcený získává schopnost stát se pánem nad lidskou bytostí i zvířetem, moc nad pohybem živočichů, například jde o schopnost toho, aby chromý začal opět chodit. Zde je nutné poznamenat, že písmeno N stojí ve spojitosti se silou zemské přitažlivosti (gravitací) a specifickou tíží tak, jako se silou přilnavosti (adhezí) hmoty.

  Korespondence pro písmeno N – barva červená, hudební tón A, živel vody.

  Písmeno O – Akášická rovina: spravedlnost, božské (vesmírné) zákony, harmonie zasvěceného s božskou prozřetelností. Mentální rovina: vynikající síla úsudku, harmonie se sebou sama ve všech základních vlastnostech, které jsou spoluurčujícími pro budoucí inkarnace. Astrální rovina: neomylnost, nedotknutelnost, absolutní vyrovnanost a spokojenost v astrálním dosahu. Hmotná rovina: absolutní úspěch a dokonalé štěstí, všeobjímající veselost, porozumění a schopnost ovládání elektromagnetického fluida v lidském těle a hrubohmotném světě ve vztahu k vyšším sférám.

  Korespondence pro písmeno O – barva ultramarínová modř, hudební tón C, živel země.

  Písmeno P – Akášická rovina: touha po duchovním zdokonalení a vyšší formě zduchovnění, úsilí o sjednocení se čtyřmi základními božskými vlastnostmi. Mentální rovina: nejvyšší uctívání všeho božského, nejhlubší pokora, potřeba oddat se všemu božskému a pomáhat lidem (duchovně i materiálně), stát po boku bližnímu svému. Astrální rovina: touha po zušlechtění osobního charakteru, usilování o magickou rovnováhu, absolutní cítění krásy a harmonie v její čistotě a hloubce. Hmotná úroveň: rozmnožování, láska k dětem, tedy především láska mateřská.

  Korespondence pro písmeno P – barva tmavě šedá, hudební tón H, živel země.

  Písmeno R – Akášická rovina: zasvěcený se stává strážcem a pánem nad svobodou a nespoutaností, je zde nedotknutelnost. Mentální rovina: inteligence, nejvyšší rozum, svoboda vůle a jednání. Uvědomění, že zasvěcený nikdy „nerozbije zákon“, ale stane se jeho pánem, společně se schopností k nejvyšší pokoře a vděčnosti. Astrální rovina: dosažení geniality vysokého stupně. Hmotná rovina: rozšiřování intelektu podle rozumu, kdy každé vědění bude rychle a lehce pochopeno a slovy používáno k vyjadřování.

  Korespondence pro písmeno R – barva zlatá, hudební tón C, živel země.

  Písmeno S – Akášická rovina: zasvěcený získává všechnu pronikající sílu a kontakt s božským praohněm. Mentální rovina: dokonalé ovládnutí elektrického fluida a ovládnutí živlu ohně (též ovládnutí síly slova a myšlenek). Astrální rovina: absolutní jasnozření v nejčistší formě, dar proroctví a získání dokonalé moci nad člověkem i zvířetem. Hmotná rovina: dokonalé ovládání vlastního vědomí (též u druhých lidí a bytostí celé sféry).

  Korespondence pro písmeno S – barva purpurově červená, hudební tón Gis, živel ohně.

  Písmeno T – Akášická rovina: vysoký stupeň inspirace a intuice. Mentální rovina: příznivé ovlivňování paměti, vynalézavost (především v souvislosti s mechanickými procesy). Astrální rovina: uctívání opravdové magie a vláda nad všemi živly. Hmotná rovina: dokonalé porozumění všem zákonům analogie v nerostné, rostlinné i živočišné říši, včetně jejich používání.

  Korespondence pro písmeno T – barva hnědočerná, hudební tón F, živel ohně.

  Písmeno U – Akášická rovina: pochopení prvopočátku všeho bytí, pochopení na úrovni vlastní karmy, umění jak ji ovládat a měnit. Astrální rovina: schopnost ovládnout přemísťování vědomí, jedná se o stavy transu i astrálního cestování. Hmotná rovina: porozumění tajemství akášického principu i jeho používání s ohledem na hmotu, dosažení účinku čtyřpólového magnetu (tetragrammatonu) v celé hmotě, pochopení a ovládnutí všech mystérií.

  Korespondence pro písmeno U – barva černá, hudební tón H, živel akáša (éter).

  Písmeno V (W) – Akášická rovina: sjednocení s kosmickým vědomím, vesmírná láska a vesmírná intuice. Mentální úroveň: veškeré mediální schopnosti, zvýšená schopnost koncentrace až k dokonalosti (Samadhi). Astrální rovina: probuzené duchovní cítění, zasvěcený bývá sám v chrámu, vládne absolutním jasnoslyšením a řečí na dálku (telepatie). Hmotná rovina: schopnost rozlišovat všechno pomíjivé od věčného a získání vlády nad vodním živlem.

  Korespondence pro písmeno V (W) – barva lila, hudební tón G, živel voda.

  Písmeno Y – Akášická rovina: ovládnutí prarytmů a jejich porozumění, porozumění zákonům života a harmonie. Mentální rovina: nejhlubší vesmírná intuice a inspirace, nejhlubší láska a odevzdanost. Astrální rovina: dar věštění a nejvyššího proroctví. Hmotná rovina: ovládnutí akášického principu s ohledem na hmotu, zasvěcený dovede změnit stupeň hustoty hmoty, čím i sám sebe učiní neviditelným, (odhmotní se a na jiném místě se opět může materializovat).

  Korespondence pro písmeno Y – barva růžová, hudební tón Cis, živel akáša/země.

  Písmeno Z – Akášická rovina: představuje vyšší rozumovou sílu, schopnost poznávání, a to ve shodě s vesmírnými zákony. Mentální rovina: všeobecné zdokonalování intelektuálních schopností a talentu, dokonalá zralost pro ovládání vzpomínek a pro užívání intelektuálních schopností též z předchozího života. Astrální rovina: rozvinuté umělecké schopnosti, schopnost zahalovat abstraktní myšlenky do srozumitelných slov a výrazů. Tato rovina je též o přijímání a vysílání poselství prostřednictvím vzduchu (vzduch je zde užíván k zvukové oscilaci). Hmotná rovina: vytříbený smysl pro radost, užívání si radosti ze života, veselost, dobrá nálada. Zde je také schopnost ovládání bouří, a schopnost zvládání dlouhých pěších poutí (pochodů) bez únavy.

  Korespondence pro písmeno Z – barva citronově žlutá, hudební tón G, živel vzduchu.

  (U písmen Q, X nebylo žádné pojednání nalezeno.)

  Použitá literatura, zdroj informací: Tajemství energie čísel a písmen, Renata Reylachová, Centa 2005.

  (Wikipedie: Pojem eucharistie pochází z řeckého εὐχαρίστειν eucharistein děkovat – ústředním bodem celého slavení eucharistie je děkovná modlitba. Historicky se eucharistie vyvíjela, jednotlivé církve mají rity přizpůsobené vlastní tradici. Teologické chápání eucharistie se v jednotlivých církvích různí, avšak existuje také významná shoda o některých, základních otázkách. Pojmem eucharistie se také označuje tento chléb a víno proměněné v tělo a krev Kristovu.)

  V souvislosti se znalostmi významu jednotlivých písmen, a s jejich tajemnou energií, je možné používat k osobnímu sebe-zdokonalení určená meditativně mystická cvičení. Jde o cvičení v souvislosti s hlasovým projevem, jde o soustředění se na silné oscilace, které vznikají například intonací jednotlivých samohlásek, v korespondenci s barvami a živly. Hluboké studium nejen mystiky číslic a písmen vede člověka k odpovědnosti, k poznání vlastní ceny či kvality, též ceny a kvality života jako takového.

  Pointou tohoto článku nechť nám je uvědomění, že vyšší úrovně vědomí není snadné dosáhnout bez skutečného osobního zaujetí a aktivního přičinění.

  Související články: Tvoření slovem a tónem hlasu, Síla vnitřního hlasu a meditace tónováníMyšlenky poskládané z určitých slov mají latentní předpoklady (v kvantovém stavu) seskupit se do určité formy a stát se událostmi – v pozemském čase. Myšlenky disponují metafyzickou energií – silou vědomí a čistého uvědomění, a mají schopnost proměnit se ve hmotu, vytvářejí energetické formace a zhmotňují se. Mysl, pokud není tvořivá, je uzavřena v kleci nevědomosti. Proto je důležité naučit se ovládat svou mysl, myslet konstruktivně a vědomě. Odrazovým můstkem pro vědomé myšlení může být objevení vnitřního ticha. Vnitřní ticho je meditační stav bez myšlenek, je odrazovým můstkem pro tvořivou představivost. Tím ale není myšleno, jak se v některých textech objevuje, abychom mysl nepoužívali, přestali myslet a ono se vše vyřeší samo. Stav vnitřního ticha nás má naučit ovládat mysl tak, aby neovládala ona nás. Pokud je náš vnitřní hlas zdrženlivý a tichý, bude tomu tak jen do té doby, než si dovolíme jej skutečně a plně vnímat, potom se stane jasný, zřetelný, a především tvořivý. Důležité je chtít to sám od sebe. Není to sice jednoduchý proces, ale pokud se na mysl aktivně zaměříme a vyloučíme neplodné myšlení, pozitivní výsledky se časem dostaví. Akce vyžaduje osobní zkušenost, dokud se na mysl nezaměříte, nezjistíte, jak ovlivňuje váš život.

  Časem přestanete mít sklon zabřednout do nepříjemností, odhalíte nerozvážné jednání, neosobní rozhodnutí, zbytečné obavy. Přestanete mít potřebu neustále se obhajovat, zjistíte, že ne všechny otázky vyžadují odpověď, pokud je přijmete jako pouhé konstatování. Nenecháte se ovlivňovat sýčkováním druhých, odhalíte neopodstatněné „negativní“ předzvěsti toho, co se nakonec nestane, které jen potvrzují vaše (dočasné) případné obavy o čemkoliv. Uvědomíte si, co zůstalo v důležitých okamžicích nevysloveno, a kdy vás během rozhodování ovlivňují vzpomínky z minulosti. Podstatnou část člověka utváří vzpomínky (uložené v podvědomí), identita je knihou osobních vzpomínek, tato popsaná kniha je váš dosavadní život, který můžete změnit, pokud vám životní okolnosti nevyhovují. Poradíte si se zneklidňujícími myšlenkami, uvědomíte si, které myšlenky se vám vlastně vůbec nelíbí, a jak moc mohou slova klamat a zraňovat.

  Zažívají úplně malé děti, pokud ještě neznají žádná slova, a větší děti ještě neovlivněné myšlením dospělých kolem sebe, vnitřní ticho jako stav dokonalého bytí? Tímto uvědoměním je možné kontrolovat a vědomě vnímat vnitřní dialog, pokud se chceme stát pány vlastních myšlenek. A nejen myšlenek samotných, protože myšlenka vyslovená nahlas, proměněná v energii skutečného zvuku, nabývá na síle, jejíž tvořivý potenciál se nesčítá, ale násobí! Proč vlastně věnovat myšlení tolik pozornosti? Co když se vnitřně koncentrujete, aniž si to uvědomujete, převážně na „trápení se“? Ráno po probuzení, během dne, a nejvíce večer před usnutím? Nebo si například uvědomíte situace, kdy někdo přímo či nepřímo ovlivňuje vaše vědomí, rozhodování i myšlení samotné. Případně snadno rozpoznáte impulzy, odkud k vám přicházejí pohnutky vzdát se svých snů, pohnutky ovlivněné někým nebo něčím z venčí.

  Pro začátek je dobré uvědomovat si alespoň vnitřní tón vlastního hlasu, jiný tón vnitřního hlasu máme, pokud si s nechutí říkáme: „…ach jo, tohle já přece nechci“, a navíc během formování takové věty krčíme ramena, tuhne nám šíje. A úplně jiný vnitřní tón vlastního hlasu máme, pokud si v duchu nadšeně říkáme: „…já mám takovou radost, všechno jde skvěle“, během formování takové věty zvedáme hrudník a hlavu, a automaticky navozujeme léčivou energii vnitřního úsměvu. Jak je to možné? Slova jsou složena z písmen, a písmena jsou energetické zářiče, slova, věty a myšlení nás ovlivňuje ve všech směrech, příjemně i nepříjemně, slova disponují velmi silnou energií. Alespoň občas zakusit jaké to je pokud „nežijete pouze v hlavě“, pro vás bude příjemný duševní odpočinek.

  Meditace tónování samohlásek s tónovou strukturou

  Spokojenost a stav vnitřního klidu si můžete vědomě navodit různými meditačními technikami, například tónováním samohlásek – písmen s tónovou strukturou. Charakteristickým rysem samohlásek neboli vokálů je jejich čistota během artikulace, jejich tón. Na rozdíl od souhlásek, kdy při jejich artikulaci vzniká šum. Tónování samohlásek, díky jejich zvukové energii, je uklidňující relaxace, někdy stačí jen pár minut na zbavení se nervozity, nebo pro celkové uklidnění po vypjaté situaci. Než se pustíte do meditace, vnímejte například psané slovo, aniž v duchu vytvoříte zvuk slova, pokud se pokusíte číst pouze očima, zjistíte, že je to obtížné. Jakmile očima čteme text, zároveň slyšíme vnitřní zvuk čteného textu. Stejně tak každé viděné jednotlivé písmeno ihned převádíme na zvuk. Například: A, B, C. Vnímáte, jak se ve vašem nitru automaticky rozeznívá zvuk jednotlivých písmen? Potlačit tento vnitřní zvuk se nám zdá nepřirozené, potřebujeme zvuk písmen a slov vnitřně slyšet a vnímat rytmus čteného textu. Čtením vzniká vnitřní rezonance, tak se napojujeme na to, co čteme – na informace. Slova jsou božské částice, tvořivou božskou jiskrou. Slova, myšlenky a představy určují směr pohybu lidského vývoje.

  Stejný vnitřní zvuk vytváří myšlení, vždy pokud vnitřně monitorujeme okolní realitu, a to děláme v podstatě neustále. Zkuste myslet a přitom nevytvářet vnitřní zvuk. Zkuste myslet „úplně potichu“, a zjistíte, že to nejde. Vnitřní dialog je plný zvuku různé intenzity, je plný automatických procesů, někdy je vnitřní dialog klidný, jindy v nás slova a věty doslova křičí. Číst potichu, jen očima, bez vnitřního zvuku možné je. Myslet tímto způsobem nikoliv. Můžete být v dokonalé tichosti, ale nemůžete v tichosti, bez vnitřního zvuku myslet, tak lze objevit a pochopit stav vnitřního ticha. A ve stavu ticha rozpoznat vnitřní hlas intuice. Myšlenka nebo v duchu myšlená slova vytváří zvuk. Nejlépe si toto uvědomíte, pokud si budete v duchu zpívat, náhle vnitřní zpěv ukončíte a uvědomíte si stav bytí v tichosti – přesunete pozornost od vnitřního zvuku k vnitřnímu tichu

  Myšlení není spojené pouze se zvukem, ale také s obrazy. Ne každý však myslí a zároveň si myšlené vizualizuje, vnitřní dialog doplňuje barevnými, živými obrazy. Myslíte pouze ve slovech, nebo si myšlené zároveň představujete? Vnímáte vůbec vaše vnitřní zvuky a obrazy? Mysl je možné užívat jako nástroj tvoření, vytváření vnitřní reality, která se odzrcadlí ve vnějším světě. Děláme to tak neustále, ale běžně si tento proces neuvědomujeme, jedeme na vnitřní automat, často mysl ovládá nás, málo u koho je to naopak. Myšlení, a hlavně některé myšlenkové vzorce, doprovází pocity, naše vlastní, ale i pocity druhých. A to si také nemusíme vždy uvědomovat, že do vlastního myšlení zahrnujeme pocity a nálady druhých. Stejně tak představy a názory.

  Čím větší budete věnovat pozornost způsobu myšlení, tím častěji si uvědomíte: „tento pocit není můj“.

  Můžete například čekat ve frontě u kasy, jste v klidu, máte dost času, ale najednou znervózníte, začnete nedočkavě přešlapovat – převezmete pocity druhých a najednou uvidíte prodavačku u kasy jako nepříjemnou a pomalou osobu, vnitřně se rozčílíte. Toto je velmi jednoduchý příklad, v mezilidských vztazích si můžete uvědomovat mnohem složitější situace, kdy přejímáte myšlenky, nálady a pocity druhých. Uvědomění přináší šanci, že se dokážete vnitřně izolovat od vnějších zdrojů špatných nálad a nepříjemných pocitů. Bývá například naprosto běžné, že jste v dokonalém příjemném rozpoložení, v tom vám někdo zavolá a sdělí vám nepříjemnou zprávu, která se vás osobně ani netýká, během hovoru převezmete negativní pocity volajícího a rázem máte po idylickém duševním rozpoložení. Na koncertech nebo jiných společenských akcích si uvědomíte moc a sílu skupinového vědomí, například davového nadšení, případně šílenství v podobě davového strachu. To záleží na situaci, v jaké se ocitnete. Uvědoměním se naladíte na příliv pozitivní energie, případně sami sebe ochráníte před negativními energiemi. Odhalíte cizí pocity či myšlenky a nenecháte se jimi ovlivnit.

  Nejen spokojenost, ale i trvalé uvědomění jak funguje lidská mysl, je možné zakusit tónováním samohlásek

  Utište mysl a do meditace zvuku zapojte dech a hlas. Vnímejte, jak tvoříte samohlásky rozechvíváním hlasivek a vydechovaným proudem vzduchu. Tónování písmen harmonizuje váš čakrový systém, srdeční tep, dech a mysl. A velmi intenzivně si uvědomíte vnitřní zvuk (zvukové vlny). Vnitřní zvuk myšlenek začnete vnímat jako nástroj tvoření, stejně jako myšlenky samotné a s nimi související emoce. (Samohláska – samoh-LÁSKA)

  Samohlásky – a, e, i, o ,u – tónujte postupně, jak jdou za sebou: nádech a tónování samohlásky s výdechem, tento postup opakujte tak dlouho, dokud nepocítíte zklidnění, energetické chvění v celém těle,  případně „napojení“ na vaše vyšší Já. Čas meditace je individuální.

  Tónovat samohlásky můžete nejen během meditace klidu, ale i na procházce v přírodě – zároveň se kolem sebe pozorně dívat a vnímat „život“ kolem sebe. Tam, kde je hodně ionizovaný vzduch – v blízkosti proudící vody a u vodopádů, je cvičení s dechem nejúčinnější.

  Tónováním samohlásek se odpoutáte od neustálého myšlení, budete věnovat pozornost viděnému – vnímanému pouze zrakem, bez vnitřních komentářů – naladíte se na přítomný okamžik a duševně si odpočinete. Navíc podpoříte sebeléčení, za pomoci dechu se okysličí vaše tělo. Uvědomíte si, že krční centrum člověka je o komunikačních schopnostech, o sebe-vyjádření. Hlas člověka je spojen s krční čakrou. Jak kdo ovládá krční čakru, poznáme podle jeho verbálního projevu.Můžeme pozorovat přehnané sebevědomí během mluveného projevu, takový člověk mluví víc celým tělem, než hlavou. Někdo jiný bude mluvit tiše a nesrozumitelně, může dokonce takříkajíc polykat slova. Někdo jiný s námi bude mluvit z patra, nebo příliš ukvapeně a rychle, bude se zamotávat v nedokončených větách. Mluvený projev, který je doprovázen zbytečnou hlasitostí a hrubými výrazy, prozradí nevyrovnanost a zablokovanou krční čakru. Vyrovnaného člověka poznáme podle toho, že jeho řeč je klidná, uvolněná a vychází ze srdce. Uvolnění krční čakry je také o pravdě, to znamená naučit se říkat pravdu a umět ji přijímat. To také znamená naučit se říkat „ne“, pokud je souhlas („ano“) v rozporu s naším názorem, pokud je v rozporu s tím, co chceme my, a co chce naše okolí. Mimoto jde o čakru času, takže jsme opět u bodu, který nám říká: naučme se žít přítomným okamžikem.

  Případně tónujte pouze jednu samohlásku po několik minut, podle toho, s jakou energií potřebujete v ten který okamžik pracovat

  • Tónováním samohlásky „a“ se napojíte na životní sílu, prohloubíte své duchovní vědomí.
  • Tónováním samohlásky „e“ procvičíte schopnost jasnoslyšení, provedete vnitřní očistu, nahlédnete do svého nitra.
  • Tónováním samohlásky „i“ procvičíte jasnozřivost, uvědomíte si přítomný okamžik.
  • Tónováním samohlásky „o“ se naladíte na intuici a inspiraci, posílíte srdeční čakru, naplníte se soucitem, rozvinete schopnost empatie.
  • Tónováním samohlásky „u“ procvičíte telepatii, eliminujete stres a duševní nepohodu, zmírníte strach, případně nervozitu a úzkost.Pokud potřebujete uvolnit zlost, stačí zakřičet samohlásku: ááá… Hodně se nadechněte a zakřičte si z plných plic, rezonance vám naplní hrudník a uklidní oblast srdeční čakry.Probudil vás děsivý sen? Zakřičte samohlásku ééé… Uvolníte sevřené hrdlo, zbavíte se paniky vyvolané noční můrou a celkově se uklidníte.Sokratés nazval vnitřní hlas slovem „daimonion“ – vnitřní pohnutky, varování před nebezpečím, vnitřní hlas upozorňující na nečestnost. Daimonion je zdrobnělina od slova Daimón, tak se ve starověké řecké mytologii označovala božská bytost, též génius, někdy i duch zemřelého. Až s příchodem křesťanství se za démona začal označovat zlý duch, negativní padlá bytost.Mantra Óm je považována za prvotní vesmírný zvuk, tón vesmíru vibrující v každém atomu. Frekvence zvuku Óm, podle indických nauk, je vyladěna na frekvenci 7,83. Tato frekvence je známá pod názvem: Schumannova frekvence, která je shodná s přirozeným rytmem planety Země. Pomocí zvuku Óm během meditace dochází k vyladění lidského mozku na alfa a theta vlny. Pratón Óm se skládá ze tří sanskrtových zvuků: a – u – m.A – bdělý stav, materiální svět. U – snové vědomí. M – hluboký spánek, změněné vědomí, osvícení.Praktikováním podobných meditací si uvědomíte, že mysl často zkresluje viděné. Naučíte se soustředění, myšlenky nebudou utíkat od daného tématu.Podobné meditace provádějte také v přírodě. Procházky v přírodě jsou prospěšné, protože chůze rezonuje se živlem vzduchu, ten zas s nehmotnou sférou myšlení. Při chůzi dbáme na vzpřímenou páteř, impulsy myšlenkového napětí potom volněji proudí atmosférou, a námi zas volně proudí životní energie. Klidná chůze nebo hloubavé procházky prosvětlují duši, harmonizují tělo. Vzpřímená páteř připomíná anténu, vysílač, nosnou osu mezi nebem a zemí pro naše podvědomí i srdce.

   Každá myšlenka má určitý energetický potenciál, okamžitě vibruje na jemnohmotné energetické úrovni

   Vibrace myšlenek působí na hmotu jednoduše proto, že vše viditelné je v podstatě také vibrující energií. Myšlenky nám působí duševní radost, ale i zarmoucenost a smutek. Pocity, myšlenku a představu je nutno propojit s emocí. Emoce je hybná síla, která dává vzniknout realitě, a šťastná realita je závislá na radosti z prožitků. Božské částice – slova – potřebují hybnou sílu, bez pohybu neproudí žádná energie, bez POHYBU neexistoval by ani čas. Imaginární představy, doplněné slovem a emocí, podpořené procesem opakování, vyplní určité (inteligentní) energetické informační pole v holografických obrazech, tak vznikne imaginární budoucnost, která se ve správný čas – SPOJENÝ S HMOTNOU EXISTENCÍ, promění ve skutečnost. Kvantové vlny myšlenek a emocí se šíří prostorem. Pokud se kvantová vlna myšlenky vyslané v tomto okamžiku setká s časovou vlnou podobné nebo stejné myšlenky vyprodukované v minulosti, dojde k posílení kvantových energií (informací). Tak vzniká v holografickém měřítku jedna z množin pravděpodobných událostí. Tak vzniká v prostoru a čase synchronicita událostí. Vesmír sám je utkán z holografických obrazů, které se v časoprostorové dimenzi uskuteční, pouze pokud je uvede ve skutečnost hybná síla lidské představivosti a fantazie, síla slov a emocí.

   Potřebujete povzbudit imunitní systém? Zakřičte si každé ráno a večer, případně častěji během dne samohlásku ííí… Rezonanci této samohlásky použijte kdykoliv máte takzvané „okno“ a nemůžete si na něco vzpomenout. Navíc pozitivně ovlivníte nosní dutiny, oblast očí a temeno hlavy.

   Máte z něčeho strach? Relaxujte a zpívejte si samohlásku óóó… Rozpustíte tak své strachy a obavy. Zbavíte se žaludeční nervozity, škytavky (bránice), břišního neklidu (nervozita).

   Je toho na vás moc a občas máte pocit zoufalství? Narovnejte páteř a tónujte hodně nahlas samohlásku úúú… Křičte, dokud nepocítíte úlevu, uvolnění vnitřního napětí, zmírnění bolesti zad (na bedrech neseme starosti).

   Pokud tónujete samohlásky doma, nezapomeňte dobře vyvětrat, nebo alespoň zapálit bílou svíčku – uvolněné negativní energie nezůstanou v uzavřeném prostoru.

   Vnitřní zvuk můžete rozechvívat také pomocí posvátné mantry Óm

   Mít někoho „strašně rád (ráda)“ nebo „děsně rád (ráda)“ nemusí vždy vyjadřovat pouze okamžité pocity či radost a spontánnost. Toto slovní spojení může mít skryté (protikladné) významy, související s různými „strašidly“ v lidském podvědomí. Toto slovní spojení může znamenat (především v okamžiku, kdy dotyčný nemá nejlepší náladu, nebo je tak nějak „záhadně“ smutný): mám tě sice rád, ale mám hrozný strach (děsím se), že nedokážeš mou lásku opětovat. Mám strach, že mě jednoho dne opustíš, představuji si, co hrozného se nakonec stane. Mám strach, že mi budeš nevěrný/nevěrná, mám strach ti důvěřovat a dát ti svobodu. Pokud toto slovní spojení člověk nadužívá, může se jednat o nevědomé spojení současných vztahů s osobním zraněním v minulosti. Podobné sdělení najdeme skryté ve větě: mám tě hrozně rád, navždy tě budu strašně milovat. Význam můžeme, podle situace, najít v souvislosti s osobním strachem: mám hrůzu z toho, co by se mohlo s naší láskou (životem) stát. Nebo ji můžeme chápat jako hrozbu: nevyhrožuj mi, nikdy mi nevyhrožuj, že z mého života odejdeš, naše životy jsou spojené navždy.

   Zajímavé je také vyjádření: nikdy tě neopustím, protože tě mám hrozně rád – není ve slově NIKDY a HROZNĚ vyjádřen opak, strach z toho, že já sám přestanu mít rád, že v žádném vztahu nevydržím dlouho? Jde o hrozbu, že mě začne nudit všednost a stereotyp ve chvíli, kdy vyprchá  moje zamilovanost?

   Slovo strašně lidé často používají v kombinaci s pozitivním vyjádřením, přitom si neuvědomují, že SLOVO jako takové, dle významu (často skrytého, magického) má schopnost nejen tvořit, ale i bořit – ničit. Například říkáme, že to či ono je „strašně krásné“ – může jít o obdiv adresovaný někomu nebo něčemu, z čeho máme v podstatě (skrytý) strach? Slovo strašně souvisí se strachem, s tím, co považujeme, dle osobního přesvědčení, případně vlivem osobních zkušeností, za strašné, nepřijatelné, nelidské. Stojí za zamyšlení, pokud slovo strašně (děsně, hrozně, příšerně, šíleně, ukrutně) používáte nepřiměřeně často, co tím vlastně říkáte sám/sama sobě, nebo co tím podprahově sdělujete svému okolí. Čeho se vlastně ve skrytu duše děsíte?

   Co skrývají často opakovaná slova: strašně (hrozně) rád se směji?

   Na první pohled se zdá, že o nic nejde, ale v kontrastu těchto slovních spojení může jít o skrývání vnitřní bolesti. Člověk může nenápadně, nebo nevědomky sdělovat: hluboko uvnitř se cítím strašně. Děsím se nejrůznějších hrozeb, které vidím všude kolem sebe. Častý a někdy nepřiměřený smích může v tomto případě fungovat jako proces odpoutání se od něčeho, co člověka tíží, od problémů, se kterými si neví rady, kdy emoční bolest je odsouvána hluboko do nitra, s nespokojeností se životem. Jedná se hlavně o nápadně nucený smích, případně o smích, kdy se člověk směje „strašně nahlas“ tak, aby jeho smích byl co nejvíc slyšet. Strašně hlasitý smích souvisí s potřebou upoutat na sebe pozornost, být středem pozornosti. Nemusí ale jít o sebestřednost, může jít o sdělení: tady jsem, nepřehlížejte mě, prosím, věnujte mi pozornost. Další souvislost můžeme najít ve smíchu výhružném, kdy nás napadne: ten člověk má ale hrozný smích. Jde o smích, který nás nepobaví, ale naopak vyleká, vystraší.

   Co skrývají často opakovaná slova: mám strašně rád čokoládu?

   Protikladná spojení slov souvisejících se stravovacími návyky, například oblíbené tvrzení: já strašně rád jím, hrozně zbožňuji sladkosti, také často představují osobní strachy. Nebo může jít o nenaplněné touhy, vize, sny, nenaplněné seberealizace, kdy něco v životě chceme „tak strašně moc“, a ono to stále nepřichází. Může jít o bezmocnou zlost, kterou v sobě dusíme, související s nepříjemnou životní etapou. Zde se může také skrývat malé sebevědomí, neschopnost mít sám sebe rád/ráda. Případně jde o jiné souvislosti, kdy náhražkou za jakoukoliv nedostatečnost je nám jídlo, nebo pochutiny, které tak strašně milujeme. Ta zmrzlina je pro nás hrozně dobrá – ale zakázaná, pokud si ji budu dopřávat, předem se hrozím toho, že zase přiberu na váze (a nikdo mě nebude mít rád). Možná vás překvapí, až začnete mít rádi sami sebe, že přestanete tak hrozně milovat sladkosti!

   Strašně se nám může líbit to či ono, a nemusíme v tom vždy hledat skrytý význam

   Ale některé skryté významy (a jejich rozuzlení), mohou být velice překvapivé. Například pokud člověk najednou začne strašně obdivovat něco, nebo děsně toužit po něčem, co je pro něj nedosažitelné.

   Dejme tomu, že se ženě ve věku přes čtyřicet let začne strašně, doslova hrozně moc líbit hippies móda, hippies životní styl. Proč tak děsně moc, proč najednou tak strašně touží být o dvacet let mladší? Jde o záměrně potlačované vzpomínky? Nechtěla snad dříve, v jiném životním období, něco (ať už to bylo cokoliv) tak strašně moc právě proto, že jí to bylo odepřeno? Například volnost a svoboda (související s vnitřní svobodou, s dětstvím, dospíváním).

   A proč bylo této ženě odepřeno i v dospělosti být sama sebou? Protože sama sobě v minulosti nedovolila být za každých okolností svá? Včas nerozpoznala vlastní strachy a přesvědčení, že se musí každému přizpůsobit, každému zavděčit, a že není normální v sobě potlačovat přirozenost, jedinečnost? Proč jí tento provokující módní styl hippies okouzlil a strašně se jí líbí až posledních pár let, kdy se opět v retro verzi objevuje v módě pro mladé?

   Netouží snad ve skrytu duše vrátit čas? Netouží vrátit čas z toho důvodu, že něco mohlo být jinak, pokud by už od mládí dovolila sama sobě být taková, jaká je, a dělat věci tak, jak chtěla ona, a ne tak, jak to její okolí považovalo za správné? Nebo to souvisí s tím, že během života „musela“ udělat spoustu neosobních rozhodnutí, že nedokázala projevit vlastní mínění bez zábran a beze strachu? Znáte podobné příběhy?

   Zamyšlení se nad tím, jak mluvíme, jak se vyjadřujeme, nebo jakým způsobem k nám promlouvají druzí, může být někdy vskutku překvapivé. ŽIVOT nám sám od sebe občas něco zajímavého odzrcadlí. Například nám pomáhá uvědomit si důležité životní okamžiky, kdy někoho následujeme dobrovolně a z vlastního přesvědčení, a kdy se pouze necháme zlákat či ovládnout.

   Kde ještě najdeme expresivní spojení slov „strašně, hrozně, děsně, příšerně, ukrutně, šíleně“ s pozitivním vyjádřením, kdy chceme někoho nebo něco „pochválit“ či vyslovit „obdiv“ a podobně?

   To, co říkáš, je strašně krásné, nádherné… Šíleně rád tě poslouchám… Ukrutně se v tvé společnosti bavím… Cítím se s tebou strašně dobře… Opravdu mám hroznou radost, že tě vidím… Mám strašně (ukrutně, šíleně) rád oheň… Mám strašně (šíleně) rád ženy… Strašně tě obdivuji… Ten člověk je hrozný sympaťák… Děsně tě miluji… Strašně ti to sluší, děsně jsi omládla… Ty šaty ti děsně sluší, jsou strašně krásné, ta látka je hrozně příjemná…  Strašně (příšerně) se těším na naše setkání… Hrozně se těším, že dnešní večer bude děsně super… Naše dovolená byla strašně krásná, vydrželo nám hrozně hezké počasí… Děkuji, oběd byl hrozně dobrý, strašně mi to chutnalo… Bylo mi s vámi strašně dobře, přijďte zas…

   Podobná slovní spojení, pokud si uvědomíme, že myšlenky jsou tvořivé, a pokud je používáme velmi často, mohou přivolávat opak chtěného, měnit význam vyjádřeného (skrytá ironie). Ale ne vždy musíme hledat hlubinné propojení s tím, co máme uloženo v podvědomí, obzvlášť pokud je používání těchto slov spíše spontánní, pokud příslovečná vyjádření – strašně krásný – používáme jen náhodně. Někdy se jen chceme působivě vyjádřit  a máme v ten okamžik nedostatek fantazie, nebo jen chceme přidat na síle intenzivnímu zážitku, případně dát důraz na osobní (subjektivní) hodnocení.  Někdy to souvisí se zakořeněným negativismem daným člověku výchovou, nebo s tím, jak je negativismus všeobecně vnímán ve společnosti (nejjednodušší příklad najdeme u strašného, děsného či hrozného počasí).

   Používaná slova také napoví mnohé o psychice člověka, jsou lidé, kteří tato slova používají (nadužívají) v pravém slova významu velmi často, nesčetně krát za den říkají: to je strašné…, to je hrozné…, to je příšerné…, to je děs. Většinou jde o člověka dlouhodobě nespokojeného s vlastním životem, život považuje za strašně těžký a šíleně náročný, často poukazuje na druhé, řeší vše „příšerné“ kolem sebe, možná právě protože nedokáže vyřešit vlastní život.

    

Facebook

Pin It on Pinterest

Share This