0 Items
WOOCS 2.1.8

Scrapbook Digitálně ve Vintage stylu od nás….

Scrapbook

vznikl v Usa jak říkají veškerá média a je to možná i pravdou ale já si pamatuji že i moje babička měla sešit,deník nebo žurnálek ve kterém si zaznamenávala zápisky,události obyčejnou lepící páskou do něj vylepovala fotografie a dokreslovala kytičky nebo různé obrázky. Byl to nádherný starý a omakaný sešit,plný krásných vzpomínek a životních detailů.Tenkrát se lepilo obyčejným lepidlem a papírovými páskami,mělo to své kouzlo.Bohužel babičiny deníky se ztratili. Pak jsem na něj zapoměla,vlastně jsem ani nevěděla že se této technice scrapbook říká. Při svých cestách jsem ho párkrát zahlédla v podobě diářů podobných těm babičiným v anglických a irských výlohách,rychle jsem je koupila a dnes už je taky bohužel nemám. Většinou jsem je darovala co mě teď po letech mrzí.

Po několika letech se znovu objevil na českém trhu…..

A já mu zcela propadla,s naprostou posedlostí jsem číhala jak si opatřit krásné i když drahé papíry,razítka a cajky k nazdobení. Ale stále to nebylo ono,chyběla mi vintage ta vůně starého papírů a známka starých časů,navíc mi vadil oboustranný potisk čtvrtek kdy jsem jednu z krásných stran rozstříháním zničila a běžela jsem si koupit tu samou čtvrtku znovu.Abych o něco nepřišla.

Po mnoha letech jsem začala trénovat digitální programy v Usa a vyrábět digitální papíry,obrázky,koláže do rámu i na decoupage .. tak jak mě se líbí…

Kamarádkám se to líbilo a tak mě napadlo ukázat své práce i na českém handmade,setkávala jsem se s různými reakcemi na jednu velice hloupou nikdy nezapomenu ježiši co to jéé nějakej kompooot ??? jak napsala jakási osoba do komentáře pod digitální papír.Ale také mi psali slečny které to chytlo a zkoušeli to po svém. Nejen slečny ale dospělé ženy které se tím začali bavit.

Bohužel ani české handmade servery Scrapbook v digitální podobě nějak moc nepropagují….

Postupem času narážím na zahraničních serverech na velice šikovné češky a slovenky které se scrapbookingu věnují ale raději ho prodávají v zahraničí což je velkáááá škoda.Ve světě též vznikla spousta digitálních serverů zaměřená na digitální prodej printable a Instant download. Pravdou je že ne všichni jsou vkusní a zaujmou.

S digitálem neuvěřitelně ušetříte… A odpadá nákup předražených cajků jako jsou razítka,výseky,výřezy,fixy,pastelky,distress inkousty atd….

Pro spoustu lidí nemá scrapbook význam a možná se jim ani nelíbí ale je nutností podotknout že spousta látek na patchwork vzniká právě z této techniky. Každá látka pokuď má vzor je vytvořena z grafických vzorů. A pak jde teprve do tiskárny, kde se určuje na jaký materiál se vytiskne. Potom oh lalala látka se zrodí je na světě a vy si ji můžete koupit a třeba něco ušít tedy někteří.

Co s digitálem ? Se většinou neznalé zákaznice ptají….

Ne všichni milujeme body cult a chodíme cvičit,nebo se jen tak flákáme po kavárnách a scházíme se s kamarádkami a tlacháme o ničem.Někteří z nás objevují nové techniky,zkouší nové věci a pak se je pokoušejí prodat.Neumíte si ani představit jakou má člověk radost když se něco líbí a je to váš nápad.

Od scrapbooku k decoupage a pak patchworkové látky a velkoplošné designy.

Napadlo mě využívat scrapbook i na decoupage místo ubrouskové techniky,ne mnoho lidí to však pochopilo,problém v čechách je že na většinu věcí lidi nemají stále peníze a snaží se ušetřit kde to jde.Ale potkala jsem pár lidí kteří tvoří šperkovnice,rámují obrázky,nebo jen vyrábějí podtácky a různé doplňky do bytu a mými papíry jse zkrášlují,úžasné kousky dostávají letitý vintage vzhled a líbí se.Potom mám radost.

Není umění nakupovat vyhlášené výrobce….

Protože v české republice je výroba drahá např. výroba razítek stále mnoho lidí nakupuje v Usa od významných a značně zpropagovaných výrobců typu Tima Holtze který mezi námi s příchodem digitálního artu s reaálnými výrobky upadá ale v evropě se mu daří.Nechuť českých scrapbookařek k vintagi pramení pouze z toho že ji sami neumějí vytvořit nebo ani nevědí jak se dá udělat.Grafici jsou drazí a většinou postrádají svůj vlastní vkus,tvoří jen to co po nich zákazník chce.

Co můžete vyrobit z digitálu… např.papíru

Předržené výrobky dovážené ze světa nahradíte velice lehce s pomocí domácí kopírky,lepidly,samolepícmi páskami,pravítkem a nůžkami jako za starých časů takové DIY do it your self není špatné.

Vyrobíte snadno když je z čeho a za pár kaček…

Záložky,přáníčka,visačky,cedulky,samolepky do diářů,sešitů,obrázky do rámu,decoupage papíry k nazdobení dřevěných krabiček,tištěné panely a látky k našívání a výrobě kabelek,kravat,motýlů do pánských obleků.Patchwork deky ze sešívaných dílů látek a spoustu dalších věcí.Jenom zapojit fantazii a nebát se kritiky ta od neumětelů záhy stejně přijde .)))

Ukázka moderních zahraničních žurnálů a samolepek v současném i vintage stylu…

 

hyndus scrapbook         

Naše Digitální scrapbook papíry…

              

Ukázky digitálního designového scrapbook papíru od Hyndussidart.com.

 

 

Facebook

Pin It on Pinterest

Share This