0 Items
WOOCS 2.1.8

O Nás – About As

 

HYNDUS SID ART STUDIO…. PARDUBICE

Pardubické studio Hyndus Sid Art oficiálně vzniklo v roce 2011 pod vedením malířky, grafičky, obuvnické designérky  Leony Marešové ve východočeském městě Pardubice.

Celoživotní díla která Leona tvořila pro své známé a kamarády nebyli nikdy vystaveny ve veřejných galeriích, jsou součástí pouze soukromých sbírek. Jednalo se spíše o obrazy,šité kabelky a malé kousky oděvů které byli tvořeny pro malé butiky v německém pohraničí nebo pro soukromé osoby.

Leona neměla nikdy touhu svá díla prodávat .


The Pardubice Studio Hyndus Sid Art was officially founded in 2011 under the direction of a painter, graphic artist, shoemaker designer Leona Marešová in the East Bohemian town of Pardubice. The lifelong works that Leona made for his friends and acquaintances have never been exhibited in public galleries, they are only part of private collections. These were pictures, sewn handbags and small pieces of clothing that were made for small boutiques in the German border or for private persons. Leona never wanted to sell her work.


Studio Nadšených na handmade a až poté Hyndus Sid Art….

Obdiv a hluboká úcta k umění světového ražení vás buď láká nebo ji nenávidíte, ale jen se dívat nestačí..Nemusíte mít za sebou zrovna hromadu výstav a ocenění,stačí jen chuť stvořit něco jinak.A tak to bylo i u Hyndusů.

Hnací silou byla a je dcera Leony, Simona Al Nseir ročník 1973. Která se významně podílí na mnoha látkových vzorech speciálních designových rarit. Simonina láska k viktoriánské anglii a steampunkovému období je pověstná,někdy až dekadentní tíha jejího pojetí vzbuzuje k návratu v čase. Při některém zhlédnutí její práce máte pocit že se portrét daného jedince z látky zvedne a ožije. Má takové motto být jiní než ti druzí….

Grafiky jsou založené nejen na Scrapbook, vintage, altered artu ale i na moderním umění. Studio začalo nejprve na handmade digitálním scrapbookem, později rozšířilo na patchworkové panely  k našívání a dnes je již schopné vytvořit cokoliv od papíru, tapet,obrazů, polštářů, oděvů až po nábytek a bytové doplňky které budou později v prodeji i zde.

Grafika je mojí velkou životní vášní a láskou …

Budu se vám ji snažit nabízet tak jak nejlépe umím.Při jakémkoliv dotazu stačí napsat

Volej ↵ 

→ Tel : 721 582 279

Kontakt : emaily

hyndussidart@gmail.com

watene@seznam.cz

 hyndussid@email.cz

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Pin It on Pinterest

Share This